Հակասությունների միասնությունը. Նիկոլի հաճախորդները
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով ՍԴ դիմելու որոշումն ԱԺ-ն ընդունեց 98 կողմ, 1 դեմ և 2 անվավեր քվեարթերթիկով: ԲՀԿ-ն չմասնակցեց քվեարկությանը՝ դրանով իսկ չմասնակցելով խայտառակությանը:
Սահմանադրական դատարանը «բուդկայի» պես սեփականաշնորհելու Նիկոլ Փաշինյանի ցանկությանը, բնականաբար, աջակցել է «Իմ քյարը քայլը» խմբակցությունը և այս խորհրդարանի ՕԵԿ-ը՝ «Լուսավոր Հայաստան» կոչված հաճախորդաց խմբակը՝ «կլասիկ» Էդմոն Մարուքյանի գլխավորությամբ:
Նիկոլի ապօրինությանն աջակցել է նաև Էդմոն Մարուքյանի ցուցակով խորհրդարան սողոսկած, բայց հետո թռած ու «անկախ» դարձած պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը: Սրանք, փաստորեն, իրար հետ հակասություն ունեն, բայց միասնական են օրվա իշխանությանը ծառայելու իրենց պատրաստակամությամբ: Ասել է թե՝ Էդմոն Մարուքյանի ու Արման Բաբաջանյանի մոտ, մեծ հաշվով, բան չի փոխվել: «Նախորդ» Հայաստանում նրանք նախկին իշխանությունների հաճախորդներն էին, իսկ «նոր» Հայաստանում՝ նորերի հաճախորդները:
Ինչպես նախկինում էին սրանք ընդդիմադիր հագուստով ծառայում իշխանություններին, այնպես էլ հիմա են նույն քստմնելի ֆունկցիան կատարում՝ սատարելով մեզանում ֆաշիստական ռեժիմի հաստատմանը:
Ինչ վերաբերում է ՍԴ-ին, ապա այն վերջին կետն է, որը գրավելուց հետո մենք այլասերված իշխանության փոխարեն կստանանք բացարձակ այլասերված իշխանություն, որի գործունեության բացասական հետևանքներն առաջին հերթին ազդելու են մեր անվտանգության համակարգի վրա:
ՍԴ-ն Նիկոլին առաջին հերթին պետք է Արցախի հարցով հնարավոր զարգացումների դեպքում:
Ինչպես հայտնի է, «ժողովրդի» վարչապետը փորձում է իր վրայից պատասխանատվությունը գցել և հակամարտության կարգավորման հարցում օգտագործել հանրաքվեի ինստիտուտը: ՍԴ-ն այն ինստիտուտն է, որն առնչվում է հանրաքվեի գործընթացին և կարող է կանխել Նիկոլի հակապետական քայլերը: Դա է պատճառը, որ նա ուզում է կամակատար մարմին ունենալ՝ դրա գլխին կարգելով ամբողջությամբ քիրվայական մտածողության կրող Վահե Գրիգորյանին:
ԱԺ-ում, ըստ այդմ, քվեարկել են ոչ թե ՍԴ-ի կազմի, այլ Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության ապահովման դեմ: Թե ինչով է ավարտվելու այս դավաճանական քվեարկությունը, յուրաքանչյուր պատգամավորի խղճին է: Կոլեկտիվ հանցագործությունը նրանց չի ազատում անհատական պատասխանատվությունից:

Единство противоречий: клиенты Николы
98 голосами «за» и 1 «против» НС приняло решение об обращении в Конституционный суд с требованием прекратить полномочия главы КС Грайра Товмасяна. Еще 2 бюллетеня были признаны недействительными. ППА в голосовании не участвовала, не приняв тем самым участие в этом позоре.
Естественно, желание Никола Пашиняна приватизировать Конституционный суд, подобно «будке», было поддержано фракцией «Мой прок шаг» и «Оринац еркир» нынешнего парламента – клиентским кружком под названием «Светлая Армения» во главе с «классическим» Эдмоном Марукяном.
Беззаконие Никола поддержал также проползший в парламент по списку Эдмона Марукяна, но затем соскочивший с него и ставший «независимым» депутатом Арман Бабаджанян. Фактически, они имеют между собой противоречия, но едины в своей готовности служить действующим властям. То есть у Эдмона Марукяна и Армана Бабаджаняна, по большому счету, ничего не изменилось. В «предыдущей» Армении они были клиентами прежних властей, а в «новой» Армении являются клиентами новых.
Точно так же, как в прошлом они служили властям в костюмах оппозиционеров, так и сейчас выполняют аналогичную гнусную функцию, поддерживая утверждение у нас фашистского режима.
Что касается КС, то он – последний оплот, после захвата которого мы получим вместо извращенной власти абсолютно извращенную власть, негативные последствия деятельности которой в первую очередь отразятся на нашей системе безопасности.
КС нужен Николу прежде всего для возможных развитий в вопросе Арцаха.
Как известно, «народный» премьер пытается переложить с себя ответственность и использовать в вопросе урегулирования конфликта институт референдума. КС – тот институт, который связан с процессом референдума и может пресечь антигосударственные шаги Никола. Поэтому он и хочет получить полностью покорный орган, назначив в его главе носителя мышления и идеи братания с турками Ваге Григоряна.
В этом плане в НС проголосовали против не состава КС, а обеспечения безопасности Армении и Арцаха. Чем же завершится это предательское голосование, лежит на совести каждого из депутатов. Коллективное преступление не освобождает их от индивидуальной ответственности.