Բացարձակ այլասերվածության ձգտող իշխանություն
Եթե պաշտպանյալին հաջողվի «բուդկայի» պես սեփականաշնորհել Սահմանադրական դատարանը և հետագայում կցորդ սարքել ամբողջ դատական իշխանությունը, ապա մենք կունենանք բացարձակ այլասերված իշխանություն՝ այդտեղից բխող բոլոր բացասական հետևանքներով։
Քայլարածներից յուրաքանչյուրը պետք է իմանա, որ կոլեկտիվ հանցագործությունը չի ազատելու իրենց անհատական պատասխանատվությունից։
Եթե հույսներն այն է, որ կոլեկտիվ անպատասխանատվության սկզբունքից ելնելով կարողանալու են հետագայում խուսափել օրենքի առաջ պատասխան տալուց, ապա չարաչար սխալվում են։ Իրենք պետք է հիշեն, որ Հիտլերը ոչնչացավ, բայց դա չազատեց ֆաշիստներին Հիտլերի հրահանգները կատարելու համար անհատապես պատասխանատվության ենթարկվելուց։

Стремящаяся к абсолютному извращению власть
Если подзащитному удастся приватизировать, подобно «будке», Конституционный суд и сделать впоследствии своим придатком всю судебную власть, то мы получим абсолютно извращенную власть, со всеми вытекающими из этого негативными последствиями.
Каждый из мойшаговцев должен знать, что коллективное преступление не освободит их от индивидуальной ответственности.
Если они надеются, что, исходя из принципа коллективной безответственности, сумеют впоследствии избежать перспективы дачи ответа перед законом, то они глубоко заблуждаются. Они должны помнить, что даже смерть Гитлера не освободила фашистов от индивидуальной ответственности за исполнение его распоряжений.