Հանրահավաք Բ26–ում. Նիկոլի գեղցիական շուստրիությունը (տեսանյութ)
Երբ գեղցու շուստրիությունը, էժանագին աբիժնիկությունը և Նիկոլի դրսի տերերի պատվերը համատեղվում են, ստանում ենք ՌԴ նախագահի դեմ հանրահավաք Բաղրամյան 26–ում։
Հանրահավաքի պատվիրատուն Փաշինյանից սահակաշվիլիություն անելու պատրաստակամություն պահանջողներն են, իսկ կազմակերպիչը՝ «թավշյա» սելֆիամոլը։
Ինչպես «Մարտի 1»–ի գործում ու Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ է Նիկոլն ապավինում Լևոն Տեր–Պետրոսյանի փոքրաթիվ ու ճղճղան զանգվածին, այնպես էլ Վլադիմիր Պուտինի դեմ Բ26–ում «տռաս» էր հանել նույն շրջանակներին։
Նիկոլական ոստիկանության խրախուսող հայացքի ներքո Պուտինի դեմ Բ26–ում պաստառներ էին պահել Տեր–Պետրոսյանի գրասենյակի ղեկավար Ավետիս Ավագյանի զոքանչը՝ «Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեա–Հայաստանի» ղեկավար Նատալիա Մարտիրոսյանը և լևոնանիկոլական ևս մի քանիսը։
Նիկոլի դրսի տերերի ու նրա անվտանգության աշխատակիցների նույնքան խրախուսող հայացքի ներքո վրացական «Ռուսթավի 2»–ի լրագրողը Պուտինի դեմքին էր թռնում հարցերով։ Եվ դա այն դեպքում, երբ նախագահական նստավայրի բակում որևէ այլ լրագրող չկար ու չէր կարող լինել, քանզի այդ հատվածում տեղի էր ունենում միայն արարողակարգային նկարահանում, այսինքն՝ միայն օպերատորներին էր թույլատրված կանգնել այդ հատվածում։ Նիկոլենք վրացի լրագրողին բերել-հասցրել էին Բ26, որպեսզի նա կծմծեր իր հարցերով։ Դրսի պատվերն էր այդպիսին։
Յուրօրինակ հակապուտինական հանրահավաք էր նաև Պուտինին բակում չդիմավորելը։ Մինչդեռ ամբողջ աշխարհում ընդունված է հյուրին, այն էլ՝ ՄԱԿ–ի անվտանգության խորհրդի մշտական անդամ հանդիսացող երկրի ղեկավարին դիմավորել նստավայրի բակում։ Իր անշնորհքությամբ գեղցի շուստրին, իբր, ատամ էր ցույց տալիս ՌԴ նախագահին, թե բա եթե դուք ինձ փչացնում եք Քոչարյանի ու մյուս հարցերի պահով, ապա ես էլ այսպես կվարվեմ, բայց իրականում դա արարողակարգային խայտառակություն էր, որի գինը վճարելու են ՀՀ ինչպես «սև», այնպես էլ «սպիտակ» քաղաքացիները։ Քանզի գազի գնի առումով կա զրոյական, ավելի ճիշտ՝ բացասական արդյունք։ Այն թանկանալու է։ Մնացածը՝ «դուխով» ոչխարների համար է։
«Դուխովների» համար էր նաև միկրոավտոբուսի մեջի սելֆին, որը գեղցին արել էր Բ26–ից դուրս գալու պահին։ Բայց քանի որ կատվի վազքը մինչև մարագ է, ուստի Բ26–ում տեղի ունեցած հանրահավաքին հաջորդեց «Զվարթոնոցում» տեղի ունեցած «մեկ-մեկուկես ժամանոց» հանդիպումը, որից կոնկրետ արդյունքների մասին լուր չկա։ Իսկ դա նշանակում է, որ մեր գեղցին ձեռնունայն է թողել Հայաստանին։ Նա ամեն ինչ արեց, որ հայ–ռուսական հարաբերություններում լարվածությունն աճի։ Իսկ դա գին է ունենալու։ Շատ լուրջ գին, որը վճարելու են Հայաստանն ու Արցախը։ Բայց դա գեղցուն ու հատկապես իր դրսի տերերին չի հետաքրքրում։ Կարևորը՝ «դուխո՛վ»։

Митинг на Баграмяна 26: шустрость деревенщины Никола (видео)
Когда шустрость деревенщины, дешевая поза обиженника и заказ внешних хозяев Никола сводятся воедино, получаем митинг против президента РФ на Баграмяна 26.
Заказчиками митинга являются требующие от Пашиняна готовности заниматься саакашвилизмом, а организатором – «бархатный» селфиман.
Точно так же, как в деле «1 марта» и в шагах против Роберта Кочаряна Никол полагается на немногочисленную и визгливую массу Левона Тер-Петросяна, так и против Владимира Путина на «трассу» перед Баграмяна 26 были выведены те же круги.
Под одобрительные взгляды николовской полиции возле Б26 плакаты против Путина развернули теща руководителя канцелярии Тер-Петросяна Аветиса Авагяна – глава ереванского офиса Хельсинской ассамблеи Наталья Мартиросян, и еще несколько левоновцев.
Под столь же одобрительные взгляды внешних хозяев Никола и работников его службы безопасности Путина донимала своими вопросами журналист грузинского телеканала «Рустави 2». И это в условиях, когда во дворе президентской резиденции не было и не могло быть других журналистов, поскольку в этом секторе проходило лишь протокольное фотографирование, то есть стоять там было позволено лишь операторам. Николовцы привели грузинского журналиста на Баграмяна 26, чтобы тот досадил Путину своими вопросами. Таков был внешний заказ.
Своеобразным антипутинским митингом было также то, что Путин не был встречен во дворе. Между тем как во всем мире принято, чтобы гостя, к тому же главу государства-постоянного члена Совбеза ООН, встречали во дворе резиденции. Своей неучтивостью шустрый деревенщина хотел, якобы, показать президенту РФ зубы, мол, если вы меня «портите» по части Кочаряна и других вопросов, то и я буду поступать аналогичным образом, но в реальности это было протокольным позором, за который придется расплачиваться как «черным», так и «белым» гражданам РА, поскольку в плане цены на газ налицо нулевой, вернее – отрицательный результат. Он подорожает. Остальное – для «духовитых» баранов.
На «духовитых» было рассчитано также селфи из микроавтобуса, которое деревенщина сделал по выходу из Б26. Но поскольку выше лба уши не растут, за имевшим место на Б26 митингом последовала «полуторачасовая беседа» в аэропорту «Звартноц», после которой не было ни селфи, ни информации о конкретных результатах. А это означает, что наш деревенщина оставил Армению ни с чем. Он сделал всё, чтобы напряженность в армяно-российских отношениях возросла. А это будет иметь свою цену. Очень высокую цену, которую заплатят Армения и Арцах. Однако деревенщину и в особенности его внешних хозяев это не интересует. Главное – «с духом».