Հեղափոխական ցինիզմը, սրիկայության գինը և պետության անկումը (տեսանյութ)
2008–ի մարտի 1–ին տեղի ունեցավ սահմանադրական կարգի տապալման փորձ։ Փորձը չստացվեց։ Իշխանությունը թույլ չտվեց, որպեսզի քիրվայականները, ներազգային թշնամանք հրահրելով («Մենք մեր քաղաքը պետք է ազատագրենք ղարաբաղցի տականքներից»), հասնեն իրենց նպատակին։
Ունեցանք 10 զոհ։ Հետագայում այդ զոհերը Լևոն Տեր–Պետրոսյանի համար դարձան շահարկման և առևտրի առարկա, իսկ բախումները հրահրած ու ապօրինությունները խրախուսած Նիկոլ Փաշինյանի համար՝ քաղաքական կարիերա անելու միջոց։
Տարիներ շարունակ մարդկանց կերակրում էին, թե, իբր, Ռոբերտ Քոչարյանը մարդասպան է, նա է 10 զոհերի պատճառը, նա միլիարդավոր դոլարներ է թալանել և այլն, և այլն, և այլն։
Հիմա իշխանության են եկել 1998–ին իշխանությունից վռնդված ու 2008–ին պարտված ուժերը։ Պարզապես տեղերն են փոխված՝ Նիկոլ Փաշինյանը առաջնորդն է, իսկ Տեր–Պետրոսյանը՝ նրա մեծապատիվ դիջեյը։
Ուշագրավն այն է, որ Փաշինյանի տարածած ստերն իր վարչապետության շրջանում բացահայտվում են և փուչիկի պես պայթում։
2–րդ նախագահի դեմ կարված «Մարտի 1»–ի ֆարս դատավարությունը ցույց է տալիս, որ Նիկոլը, Լևոնն ու իրենց շրջապատը տարիներ շարունակ ստել են։ Մարդկանց լկտիաբար խաբել են թե՛ սպանությունների, թե՛ գողացված միլիարդների մասին։
Ու որպեսզի հիմա իրենց ստերի տակից դուրս գան, փորձում են դատական համակարգն ամբողջությամբ սեփականաշնորհել, որպեսզի հեղափոխական ցինիզմը և լկտի սուտը դատական որոշման տեսք ստանան։
Բայց դե ստի ոտքերը կարճ են լինում։ Ինչպես ասում են՝ գողինն ու «թավշյա» կամ գունավոր հեղափոխականինը 40 օր է։
Օրինակ՝ Ուկրաինայում արդեն բացահայտվել են «գունավորների» ստերը, բայց պետության անկման գնով։
Եվրոպական դատարանը որոշում է կայացրել չեղարկել բոլոր տեսակի պատժամիջոցները Ուկրաինայի նախկին նախագահ Յանուկովիչի դեմ: Պարզվում է՝ Յանուկովիչի մոտ այդպես էլ գաղտնի գումարային հաշիվներ չեն հայտնաբերվել: Բացի այդ՝ նա ոչ մի կապ չի ունեցել 2014 թվականի մայդանային սպանությունների հետ:
Հիմա Ուկրաինայում քննարկվում է սպանությունների երկու վարկած՝
1. սպանություններն արել են 3–րդ ուժերը (դրսի), որպեսզի գրգռեն մարդկանց ու հեղափոխությունը գլուխ բերեն,
2. սպանությունները կազմակերպել էին այն ժամանակվա հեղափոխականները՝ նույն նպատակով։
Ի դեպ, ուկրաինական դատախազությունն ընդունել է եվրոպական դատարանի որոշումը որպես հիմք, և Յանուկովիչն այլևս մեղադրյալ չէ։
Ուկրաինական հեղափոխությունից տարիներ անց, փաստորեն, պարզվեց, որ հեղափոխականները սրիկայաբար խաբել են ու ժողովրդին գազազեցրել իրենց ու դրսի պատվիրատուների շահերն առաջ տանելու համար։
Արդյունքում՝ Ուկրաինան հսկայական տարածք կորցրեց։ Կորցրեց նաև մարդկանց` Մայդանի զոհեր ու հետհեղափոխական շրջանում միլիոնավոր արտագաղթածներ։
Կորավ նաև ուկրաինական տնտեսության 1/5–ը։
Այդ պետությունը սրիկաների պատճառով դարձել է «պռախադնոյ դվոռ» դրսի ուժերի համար և կռվախնձոր՝ գերտերությունների ձեռքին։ Տուժողը, բնականաբար, ուկրաինացիներն են, բայց դա դրսի ուժերին չի հետաքրքրում։ Հեղափոխության փայատերերին հետաքրքրում էր հակառուսական վեկտորը, ինչը ստացան։ Իսկ թե ինչ գին են վճարում ու վճարելու ուրկրաինացիները, դրսի ուժերի, կներեք, «տանձին» չէ։ Ուկրաինացիներն իրենք իրենց պետք է մեղադրեն։
Ի դեպ, նույն դրսի ուժերին, որոնք մեր տարածաշրջանում աշխատում են Թուրքիայի միջոցով, նույնպես չի հետաքրքրում, թե ինչ գին է վճարելու հայ ժողովուրդը Նիկոլ Փաշինյանի «ծռության» ու հակառուսական վեկտոր որդեգրելու դիմաց։ Այդ հարցը պետք է հայ ժողովրդին հետաքրքրի։ Եթե, իհարկե, վերջնականապես չենք կորցրել պետական անվտանգության զգացողությունը։

Революционный цинизм, цена подлости и упадок государства (видео)
1 марта 2008 года произошла попытка свержения конституционного строя. Попытка эта провалилась. Власть не позволила, чтобы сторонники братания с турками, подстрекая внутринациональную вражду, («Мы должны освободить наш город от карабахских сволочей»), добились своей цели.
Мы имели 10 жертв. Впоследствии эти жертвы стали для Левона Тер-Петросяна предметом спекуляций и торга, а для спровоцировавшего столкновения и приветствовавшего беспорядки Никола Пашиняна – средством выстраивания политической карьеры.
На протяжении лет людей потчевали тем, будто Роберт Кочарян – убийца, и является причиной 10 жертв, что он накопил миллиарды долларов и т.д., и т.п.
Сейчас к власти пришли выдворенные из власти в 1998-ом и проигравшие в 2008-ом силы. Произошла всего лишь рокировка: Никол Пашинян – лидер, а Тер-Петросян – его досточтимый диджей.
Примечательно то, что распространявшаяся Пашиняном ложь в период его премьерства разоблачается и лопается, словно мыльный пузырь.
Сфабрикованный против 2-го президента фарсовый судебный процесс «1 марта» показывает, что Никол, Левон и их окружение на протяжении лет попросту врали. Людей наглым образом обманывали как касательно убийств, так и по части украденных миллиардов.
И дабы суметь сейчас выкрутиться из-под своей лжи, они пытаются полностью приватизировать судебную систему, чтобы революционный цинизм и наглая ложь приобрели облик судебного решения.
Однако, как известно, век лжи недолог. Например, на Украине уже разоблачили ложь «цветных», правда – ценой упадка государства.
Европейский суд принял решение отменить все санкции в отношении бывшего президента Украины Януковича. Выясняется, что у него так и не нашли тайных счетов. Кроме того, он не имел никакого отношения к майданным убийствам в 2014-ом.
Сейчас на Украине обсуждаются 2 версии убийств:
1. убийства совершили третьи (внешние) силы, чтобы спровоцировать людей и довести революцию до завершения,
2. убийства организовали революционеры тех дней – с той же целью.
Кстати, украинская прокуратура приняла решение Европейского суда в качестве основания, и Янукович впредь не является обвиняемым.
Фактически, спустя годы после украинской революции выяснилось, что революционеры подлым образом врали и распаляли народ в целях продвижения своих интересов и обслуживания интересов внешних заказчиков.
В результате Украина потеряла огромные территории. Потеряла также людей: жертвы Майдана и миллионы эмигрировавших из страны после революции.
Потери понесла и украинская экономика – в виде 1/5 своего объема.
Это государство стало из-за сволочей проходным двором для внешних сил и яблоком раздора для сверхдержав. Потерпевшими, естественно, оказались украинцы, но внешние силы это не интересует. Пайщиков революции интересовал антироссийский вектор, которого они и добились. Какую же цену за это платят и еще заплатят украинцы, внешним силам, извиняюсь за выражение, «пофиг». Винить за это украинцы должны лишь себя самих.
Кстати, тем же внешним силам, которые работают в нашем регионе посредством Турции, не интересно и то, какую цену заплатит армянский народ за заигрывания Никола Пашиняна с «Сасна црер» и взятие антироссийского вектора. Этот вопрос должен интересовать сам армянский народ. Конечно, если мы окончательно не потеряли ощущение государственной безопасности.