5-րդ ալիքի տաղավարում հյուրընկալվել է Պոլիտէկոնոմիա հետազոտական ինստիտուտի տնօրեն Անդրանիկ Թևանյանը։
Խոսելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գործողությունների մասին՝ նա մասնավորապես նշել է․ «Պաշտպանյալը թուլացել է և դարձել ագրեսիվ. ցնցումներ են սպասվում»։
Անդրանիկ Թևանյան. «Պաշտպանյալը թուլացել է և դարձել ագրեսիվ. ցնցումներ են սպասվում» (տեսանյութ)

Гостем студии 5-го телеканала стал директор исследовательского института «Политэкономия» Андраник Теванян.
Говоря о деятельности премьер-министра РА Никола Пашиняна, он, в частности, отметил: «Подзащитный ослаб и стал агрессивен – ожидаются потрясения».
Андраник Теванян: «Подзащитный ослаб и стал агрессивен – ожидаются потрясения» (видео)