Գալուստ Սահակյան. «Խորհրդակցության շեշտադրումները վերաբերել են հայ–թուրքական արձանագրություններին»
Սերժ Սարգսյանն Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստում ասել էր, որ հայ-թուրքական գործընթացի առնչությամբ խորհրդակցությունների շարք է անցկացրել քաղաքական կոալիցայի անդամ կուսակցությունների ղեկավարների հետ: Իսկ ե՞րբ են տեղի ունեցել Սերժ Սարգսյանի և կոալիցայի անդամ կուսակցությունների ղեկավարների հետ խորհրդակցությունները։
-ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը երեկ (ապրիլի 21-ին) խորհրդակցություններ է անցկացրել կոալիցիոն կուսակցությունների ղեկավարների հետ։ Խորհրդակցություններն անցկացվել են տարբեր փուլերով՝ և՛ կուսակցությունների հետ, և՛ ղեկավարների, և՛ անվտանգության խորհրդում։  Խորհրդակցության շեշտադրումները վերաբերել են հայ-թուրքական արձանագրություններին, և այսօր նախագահը հանդես կգա ուղերձով,-«7օր»-ին ասել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը։

Галуст Саакян: «Акценты консультаций касались армяно-турецких протоколов
На заседании Совета Национальной безопасности Серж Саргсян сказал, что в связи с армяно-турецким процессом были проведены ряд консультаций с руководителями входящих в политическую коалицию партий. На вопрос «Когда состоялись консультации Сержа Саргсяна с руководителями данных партий?», глава парламентской фракции РПА Галуст Саакян сказал  «7or»:
«Вчера (21-го апреля) президент Серж Саргсян провел консультации с руководителями коалиционных партий. Консультации проводились в несколько этапов, как с партиями, так и с руководителями и на совете безопасности. Акценты консультаций касались армяно-турецких протоколов, и сегодня президент выступит с посланием».