Սիլլոգիզմով միավորվածները
Մասնագիտությամբ Վազգեն Սարգսյանի եղբայր աշխատող Արամ Սարգսյանը սիրում է երկու անուն տալ և մինչև վերջ շահագործել այդ անունները՝ Աստծո և Վազգենի։
Աստծո ու Վազգենի անունները տալով՝ Արամը քաղաքական կոմերցիա է անում՝ ծառայելով բոլոր պատվիրատուներին։
Արամ Սարգսյանի ուղեղի չափի, հակումների ու տեսակի մասին, թերևս, ամենալավը գիտեր Վազգենը։ Այդ իսկ պատճառով էլ նրան տվել էր ցեմենտի գործարանն ու առաջարկել գլուխը բնից չհանել։
Վազգենի սպանությունն Արամի համար ճանապարհ բացեց դեպի քաղաքականություն։ Նա եղբոր դիակի վրա նախ վարչապետ դարձավ, ապա սկսեց աշխատել «թունդ հեղափոխական»։ Բայց նրա հիմնական մասնագիտությունը մնաց «աստվածավախ» և «Վազգեն Սարգսյանի եղբայր» լինելը։ Դա հնարավորություն էր տալիս սույն քիրվայիստին, այսինքն՝ «Արցախը Ադրբեջանին հանձնելու գնով Ռուսաստանից պոկվենք ու Արևմուտքին, տվյալ դեպքում՝ Թուրքիային միանանք» գաղափարի քարոզչին քողածածկել այդ մոտեցումները։
«Աստվածավախ» և «Վազգեն Սարգսյանի եղբայր» աշխատելը Արամին հնարավորություն են տվել միշտ անել իր հիմնական գործը՝ հաճախորդությունը։
Արամը միշտ ձգտել է հաճախորդաց հարեմում լինել առաջինը՝ «Վազգենի եղբայր» մասնագիտական որակավորման պատճառով, բայց քանի որ նա հարեմում մրցակիցներ ուներ, ուստի պարտվեց իր պես գեղցի, բայց ավելի շուստրի Նիկոլ Փաշինյանին։ Վերջինս հենց դարձավ «ժողովրդի» վարչապետ, անմիջապես «ֆուկ» արեց Արամին։ Բայց դատելով ամենից՝ Արամը կրկին նույն գործի վրա է։ Ձգտում է հաճախորդաց հարեմում լինել 1–ինը։ Այս անգամ՝ Նիկոլի մոտ։
Նա հիմա Նիկոլին է քծնում ու գովում՝ ձեռքի հետ «ռազմահայրենասիրական» գրառումներ կատարելով ֆեյսբուքյան իր «դաշտավայրում»։
Արամ Սարգսյանն ամեն օր ապացուցում է, որ ճիշտ են այն ձևակերպումները, ըստ որոնց՝ Աստծո անունը հաճախ տվողները փարիսեցիներ են ու «մուտիլովչիկներ», Վազգենի անունը հաճախ տվողները՝ դիակապտությամբ զբաղվողներ, իսկ քիրվայական գաղափարախոսություն քարոզող ու, միևնույն ժամանակ, Արցախի հողերի համար կոկորդիլոսի «հայրենասիրական» արցունքներ թափողները՝ սրիկաներ։
Հ.Գ.։ Արամ Սարգսյանի ու Նիկոլ Փաշինյանի ուղիները պարբերաբար հատվել են ու բաժանվել։
Կար ժամանակ, երբ Նիկոլն իր «Հայկական ժամանակ» թերթով «փչացնում» էր Արամին՝ օգտվելով սիլլոգիզմի մեթոդից (կից լուսանկարում տե՛ս ՀԺ–ի խմբագրականը)։
Նիկոլը դեռ 2006–ին Արամին համարում էր ավարտված գործիչ, որը հասել է իր վերջին հանգրվանին։ Նիկոլը Արամին «սիլլոգիզմից քաշված» էր որակում ու նաև՝ հակահեղափոխական։
Թե ինչը կամ ով հետագայում միավորեց Նիկոլին ու Արամին, արդեն երկրորդական հարց է։ Առաջնայինն այն է, որ Նիկոլն ու Արամը փոխադարձ հայհոյանքներից հետո հայտնվեցին հաճախորդաց նույն հարեմում, իրար հետ դաշինք կազմեցին, մտցվեցին խորհրդարան, հետո «հեղափոխականորեն» բաժանվեցին։
Իսկ հիմա Արամն անհարմարության աստիճանի քծնում է Նիկոլին՝ զուգահեռաբար ծառայելով թուրք–ադրբեջանական շահերին։

Объединенные силлогизмом
Работающий братом Вазгена Саркисяна Арам Саркисян любит называть и эксплуатировать до последнего два имени – Господа и Вазгена.
Называя эти имена, Арам занимается политической коммерцией, служа всем своим заказчикам.
Об умственных способностях, наклонностях и человеческом типе Арама Саркисяна, пожалуй, лучше всего было известно Вазгену. Именно поэтому ему вручили цементный завод, предложив оттуда не высовываться.
Убийство Вазгена открыло Араму дорогу в политику. На трупе своего брата он сначала стал премьером, а затем начал работать «ярым революционером». Однако его основной специализацией осталась бытность «набожным» и «братом Вазгена Саркисяна». Это предоставляло данному стороннику братания с турками, то есть пропагандисту идеи «Оторвемся от России посредством сдачи Арцаха Азербайджану и примкнем к Западу, в данном случае – к Турции» возможность завуалировать свои реальные подходы.
Работа «набожным» и «братом Вазгена Саркисяна» предоставила Араму также возможность на постоянной основе заниматься своим основным делом – клиентством.
Арам всегда стремился стать первым в клиентском гареме, спекулируя на бытности «братом Вазгена», но ввиду наличия конкурентов он проиграл такому же деревенщине, как он сам, но более шустрому Николу Пашиняну. Как только последний стал «народным» премьером, он сразу же оставил Арама за бортом. Однако, судя по всему, Арам снова взялся за старое. Он стремится стать номером 1 в клиентском гареме – на этот раз у Никола.
Сейчас он заискивает перед Николом и всячески его хвалит, оставляя заодно «военно-патриотические» записи на своей фейсбуковской «долине».
Арам Саркисян ежедневно доказывает правдивость тех формулировок, согласно которым часто называющие имя Господа как правило являются фарисеями и «мутиловщиками», через раз дающие имя Вазгена – мародерами, а пропагандирующие идеологию братания с турками и одновременно проливающие за территории Арцаха «патриотические» слезы – сволочами.
P.S. Пути Арама Саркисяна и Никола Пашиняна периодически пересекались и расходились.
Было время, когда Никол через свою газету «Айкакан жаманак» «портил» Арама, используя метод силлогизма (с соответствующей статьей в газете можете ознакомиться на прилагающемся ниже фото).
Никол еще в 2006-ом считал Арама исчерпавшим себя деятелем, который добрался до своего последнего пристанища. Никол называл Арама «обжегшимся на силлогизме», а также контрреволюционером.
Что же или кто впоследствии объединил Никола и Арама – вопрос уже второстепенный. Важно то, что после обоюдной ругани Никол и Арам оказались в одном и том же клиентском гареме, составили альянс, были введены в парламент, а затем «революционным» образом расстались.
Сейчас же Арам до неприличия заискивает перед Николом, параллельно служа турецко-азербайджанским интересам.