Փաստորեն միայն ձուկը չի գլխից հոտում
«Յուրաքանչյուր ոք իրավունք ունի արտահայտել իր կարծիքն ու տեսակետը: Հանրապետության նախագահը պարտավորություն չունի մեկնաբանել առանձին կարծիքներ կամ տեսակետներ»,-Аysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Аysor.am-ը դիմել էր ՀՀ նախագահի աշխատակազմ՝ խնդրելով նախագահ Արմեն Սարգսյանի մեկնաբանությունը Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանի՝ ԱԺ-ում արած հայտարարության վերաբերյալ:
Փաստորեն նախագահ Արմեն Սարգսյանը պարտավորություն ունի միայն Նիկոլ Փաշինյանի առաջ, որ իր մասին «տխմարագույն ճառեր արտաբերող դեմագոգ, ոչ լեգիտիմ նախագահ» կարծիք ունեցող մարդուն երկու անգամ առաջադրում է ՍԴ դատավորի թեկնածու և դա կարող ենք ընդունել այդ առանձին կարծիքի յուրովի մեկնաբանություն:

Фактически, не только рыба гниет с головы
«Каждый человек имеет право выражать свое мнение и позицию. Президент страны не обязан комментировать отдельные мнения или точки зрения», – сказали в ответ на запрос «Аysor.am» из управления по связям с общественностью администрации президента РА.
Издание обратилось в администрацию президента РА, попросив Армена Саркисяна дать комментарий в связи с заявлением судьи Конституционного суда Ваге Григоряна, сделанным им в Национальном собрании РА.
Фактически, у Армена Саркисяна есть обязательства лишь перед Николом Пашиняном, раз он дважды выдвинул назвавшего его «наиглупейшим демагогом и нелегитимным президентом» человека кандидатом в судьи КС, и мы можем принять это за своеобразный комментарий этого отдельно взятого мнения.