Երբ սահմանադրականությունից խոսում է Գագիկ Ջհանգիրյանը
Սահմանադրական դատարանը Վահե Գրիգորյանի միջոցով գրավելու նիկոլփաշինյանական ծրագրին հիմնականում աջակցում են Լևոն Տեր-Պետրոսյանի թիմակիցները: Պատճառը պարզ է: Նրանց միավորում են վախը և մտածողությունը:
ՍԴ-ի հարցով շատ ակտիվ է տխրահռչակ Գագիկ Ջհանգիրյանը, որը հանրությանը հայտնի է Մատաղիսի գործով:
Ջհանգիրյանը հայտնի է նաև որպես Հայաստանում ընտրակեղծիքների հիմնադիր-տեխնոլոգ: Նա էր 1995 թվականին ԿԸՀ նախագահի տեղակալի կարգավիճակով կոորդինացնում ՀՀՇ-ական միջուկով Տեր-Պետրոսյանի գլխավորած «Հանրապետություն» դաշինքին քաղաքական մենաշնորհ ապահովելու գործը:
Խորհրդարանական ընտրություններին զուգահեռ՝ 1995-ի հուլիսի 5-ին տեղի էր ունենում նաև Սահմանադրության հանրաքվեն, որը նույնպես կեղծվեց՝ ապահովելով շեյխական լիազորություններ նախագահի համար: Այդ գործով նույնպես, տարածված տեղեկությունների համաձայն, Ջհանգիրյանն էր զբաղվում:
Ու հիմա այդ մարդը, որը զինդատախազ եղած տարիներին զբաղվել է բոլորիս հայտնի գործունեությամբ, Հանրային հեռուստատեսության ու այլ եթերներով խոսում է սահմանադրականությունից, օրենքից, ընտրակեղծիքների անթույլատրելիությունից, իշխանության ուզուրպացիայից, իրավունքից ու ձեռքի հետ հիմնավորում Վահե Գրիգորյանի՝ ՍԴ նախագահ ինքնահռչակվելու մոտեցումը:
Սա այն դեպքն է, երբ քաղաքականությունն ու բարոյականությունը բաժանվում են: Սա նաև այն դեպքն է, երբ փարիսեցիությունը և դեմագոգիան դառնում են պետական քաղաքականություն:
Գագիկ Ջհանգիրյանն այնպիսի էնտուզիազմով է դհոլչիություն անում ՍԴ-ն վերցնելու գործընթացում, որ, կամա թե ակամա, վերածվել է լևոնանիկոլական այս իշխանության խորհրդանիշը:
2018-ի ապրիլին հրապարակում հավաքվածները սա՞ էին ուզում ստանալ:

Николпашиняновские планы по захвату Конституционного суда посредством Ваге Григоряна в основном поддерживают члены команды Левона Тер-Петросяна. Причина проста: их объединяет страх и мышление.
В вопросе КС очень активен печально известный Гагик Джангирян, который знаком обществу по делу Матахиса.
Джангирян известен также как технолог-основатель избирательных фальсификаций в Армении. В 1995 году он координировал в статусе замглавы Центризбиркома дело обеспечения политической монополии возглавляемому Тер-Петросяном альянсу «Республика», костяк которого составляли АОД-овцы.
Параллельно парламентским выборам, 5 июля 1995года проходил также референдум по Конституции, который тоже был сфальсифицирован и который обеспечил президенту султанские полномочия. Этим делом тоже, согласно распространенной информации, занимался Джангирян.
И теперь этот человек, который в бытность военным прокурором занимался известной деятельностью, в эфире Общественного телевидения и других каналов говорит о конституционности, законах, недопустимости избирательных фальсификаций, об узурпации власти, праве, параллельно обосновывая подход Ваге Григоряна по провозглашению себя председателем КС.
Это тот случай, когда политика и мораль идут врозь. Это также тот случай, когда фарисейство и демагогия становятся государственной политикой.
В деле взятия КС Гагик Джангирян «барабанит» с таким энтузиазмом, что невольно превратился в символ этой левоно-николовской власти.
Этого ли хотели собравшиеся в апреле 2018 года на площади люди?
Когда о конституционности говорит Гагик Джангирян
Параллельно парламентским выборам, 5 июля 1995 года проходил также референдум по Конституции, который тоже был сфальсифицирован и который обеспечил президенту султанские полномочия. Этим делом тоже, согласно распространенной информации, занимался Джангирян.