Հայտնի ձևակերպում կա, ըստ որի՝ հեղափոխությունը նախապատրաստում են հանճարները, իրականացնում են ռոմանտիկները, իսկ օգտվում են տականքները։
Նախորդ տարի մեզ մոտ տեղի ունեցած հեղափոխությունը մեկ միլիմետր անգամ չի շեղվել այս բանաձևից։ Նրանք, ովքեր նախկին իշխանությունների մոտ հարճ էին աշխատում և հաճախորդությամբ զբաղվում, այսօր դարձել են թունդ հեղափոխական և օգտվում են հեղափոխության ընձեռած հնարավորություններից։
Օգտվողներ շատ կան ոչ միայն «Իմ քայլը» խմբակցությունում, այլ նաև հարակից տիրույթներում։
Հեղափոխության արդյունքներից օգտվողներից է նաև տխրահռչակ Արման Բաբաջանյանը։ Սա դատապարտվել էր բանակից ապօրինաբար խուսափելու համար։ Հետո դարձավ թունդ լևոնական, բայց զուգահեռաբար «երկխոսացվեց» նախորդ իշխանությունների կողմից։ Հենց որ ԼևոնՏեր–Պետրոսյանը «քցվեց» Սերժ Սարգսյանից ու անցավ Գագիկ Ծառուկյանի կողմը, սույն Արմանը «հիմնավորեց» իր՝ իշխանության ընդդիմախոսների դեմ կռիվ տալը «սկզբունքային արևմտամետությամբ»։
Բաբաջանյանը մի քանի անգամ ներքին տերեր փոխեց մինչև հեղափոխությունը և դրանից հետո։ Արտաքին տիրոջ առումով, սակայն, սրա մոտ կայունություն է։
Հեղափոխության օրերին Արման Բաբաջանյանն իր «1in.am»–ով ու քույր թերթով կատաղի կռիվ էր տալիս Նիկոլ Փաշինյանի դեմ ու ատամներով պաշտպանում Սերժ Սարգսյանին։ Այդ փուլում արդեն ձևականությունների ժամանակը չէր, ու սույն հաճախորդը բաց տեքստով էր կռիվ տալիս հեղափոխության դեմ։ Բայց հենց Փաշինյանը դարձավ վարչապետ, սա միանգամից գունափոխվեց ու դարձավ մոլի հեղափոխական։
Արման Բաբաջանյանն այժմ «Լուսավոր Հայաստանի» ցուցակով պատգամավոր է դարձել ու Նիկոլից ավելի Նիկոլ է խաղում։ Ահա այսպիսիների համար է ասված, որ օգտվում են հեղափոխության հնարավորություններից՝ զուգահեռաբար վարկաբեկելով բոլոր այն արժեքները, որոնք հեղափոխությամբ են գալիս։
Բաբաջանյանը միայն մեկ հարցում է սկզբունքային։ Նրա գործունեությունը միշտ ուղղված է եղել Հայաստանի ու Արցախի շահերի դեմ և միշտ համընկել է թուրք–ադրբեջանական տանդեմի շահերի հետ։ Միայն հայաստանակենտրոն իշխանության ժամանակ այս ամենի բուն էությունը կբացահայտվի, և բոլորը կգտնեն իրենց արժանի տեղը մեր երկրում։
... օգտվում են տականքները
Հեղափոխության արդյունքներից օգտվողներից է նաև տխրահռչակ Արման Բաբաջանյանը։ Սա դատապարտվել էր բանակից ապօրինաբար խուսափելու համար։ Հետո դարձավ թունդ լևոնական, բայց զուգահեռաբար «երկխոսացվեց» նախորդ իշխանությունների կողմից։ Հենց որ Լևոն Տեր–Պետրոսյանը «քցվեց» Սերժ Սարգսյանից ու անցավ Գագիկ Ծառուկյանի կողմը, սույն Արմանը «հիմնավորեց» իր՝ իշխանության ընդդիմախոսների դեմ կռիվ տալը «սկզբունքային արևմտամետությամբ»։

Есть известное выражение, согласно которому революцию готовят гении, осуществляют романтики, а ее плодами пользуются подонки.
Произошедшая у нас год назад революция не отклонилась от этой формулы ни на миллиметр. Те, кто состоял в гареме предыдущих властей и занимался для них клиентством, сегодня стали ярыми революционерами и пользуются предоставленными революцией возможностями.
Пользующихся немало не только во фракции «Мой шаг», но и в смежных с ней орбитах.
Одним из пользующихся плодами революции является также печально известный Арман Бабаджанян. Он был осужден за незаконное отклонение от службы в армии. Затем он стал ярым левоновцем, но параллельно был «диалогизирован» предыдущими властями. Как только Левон Тер-Петросян кинулся от Сержа Саргсяна в сторону Гагика Царукяна, этот Арман «обосновал» свою борьбу с оппонентами власти «принципиальным прозападничеством».
Бабаджанян несколько раз сменил своих внутренних хозяев – до и после революции. По части же внешнего хозяина у него царит стабильность.
В дни революции Арман Бабаджанян, через свой сайт «1in.am» и сестринскую газету, вел борьбу с Николом Пашиняном и грудью отстаивал Сержа Саргсяна. На данном этапе было не до формальностей, и этот клиент власти вел борьбу с революцией открытым текстом. Но как только Пашинян стал премьером, он сразу же перекрасился и стал рьяным революционером.
Арман Бабаджанян сейчас стал депутатом по списку «Светлой Армении», и играет в большего Никола, чем сам «народный» премьер. Именно по их части и говорится о пожинании плодов революции, с параллельной дискредитацией тех ценностей, которые приходят с революцией.
Бабаджанян принципиален лишь в одном: его деятельность всегда была направлена против интересов Армении и Арцаха и совпадала с интересами турецко-азербайджанского тандема. Реальная сущность всего этого будет раскрыта лишь при государственно-ориентированной власти, и именно при ней все займут в нашей стране достойные им места.
… пользуются подонки