Նախարարների տեղակալներ են նշանակվել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հունիսի 4-ին որոշումներով նշանակվել են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության և ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարների տեղակալներ:
Ինչպես տեղեկանում ենք e-gov.am կայքից, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ է նշանակվել Գեղամ Վարդանյանը, իսկ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարի տեղակալ՝ Իրինա Ղափլանյանը:
Գեղամ Վարդանյանը այս տարվա հունվարի 11-ից զբաղեցնում էր ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալի պաշտոնը:
Իրինա Ղափլանյանը 2018թ. հունիսից ՀՀ բնապահպանության նախարարի առաջին տեղակալն էր:
ՀՀ կառավարության կառուցվածքի փոփոխություններով պայմանավորված (օրենքն ուժի մեջ է 2019թ. հունիսի 1-ից)՝ նախարարություններն անվանափոխվել են. ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը կոչվում է Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարություն՝ ունենալով նաև գործառույթային որոշակի փոփոխություններ, իսկ ՀՀ բնապահպանության նախարարությունը՝ շրջակա միջավայրի նախարարություն:
ՀՀ վարչապետը ստորագրել է նաև Լիլիա Շուշանյանին, Բագրատ Բադալյանին և Հակոբ Վարդանյանին ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ նշանակելու մասին որոշումներ:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալներ են նշանակվել Արտակ Քամալյանը և Ավագ Ավանեսյանը:
Արտակ Քամալյանը 2018թ. սեպտեմբերից զբաղեցնում էր ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալի պաշտոնը, իսկ Ավագ Ավանեսյանը՝ 2018թ. մարտից՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալի պաշտոնը:
Արևիկ Անափիոսյանը, Գրիշա Թամրազյանը և Արայիկ Խզմալյանը ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարների տեղակալներ են նշանակվել։

Решениями премьер-министра Армении Никола Пашиняна назначены заместители министров, сообщается на сайте правительства.
Так, Лилия Шушанян, Баграт Бадалян и Акоп Варданян назначены заместителями министра территориального управления и инфраструктур.
Артак Камалян и Аваг Аванесян назначены заместителями министра экономики.
Заместителем министра высокотехнологичной промышленности Армении назначен Гегам Варданян, а заместителем министра окружающей среды – Ирина Капланян.
Аревик Анапиосян, Араик Хзмалян и Гриша Тамразян назначены заместителями министра образования, науки, культуры и спорта.
Назначены новые заместители министров