МГИМО-ի հրավերով Դավիթ Շահնազարյանը ելույթ է ունեցել Մոսկվայում
Այսօր Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի ղեկավարության հրավերով՝ (МГИМО) ինստիտուտում «Հայաստանի արտաքին քաղաքականություն և Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարց» թեմայով ելույթ է ունեցել 1992-1995թթ. ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան, արտակարգ և լիազոր դեսպան, 1994-1995թթ. Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Դավիթ Շահնազարյանը։
Ելույթից հետո տեղի է ունեցել հարցուպատասխան ու քննարկում։ Միջոցառմանը մասնակցել են ինստիտուտի դասախոսներ, աշխատակիցներ, Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության ու այլ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ, փորձագետներ։
168.am-ը փորձեց մանրամասներ ճշտել Դավիթ Շահնազարյանից։ Վերջինս հաստատեց միջոցառման փաստը, բայց տեղեկացրեց, որ թե՛ իր ելույթը, թե՛ քննարկումը մամուլի համար ամբողջությամբ փակ է եղել։

Давид Шахназарян выступил в Москве по приглашению МГИМО
Сегодня по приглашению руководства Московского государственного института международных отношений (МГИМО) с лекцией на тему «Внешняя политика Армении и вопрос Нагорного Карабаха» выступил посол РА по особым поручениям (1992-1995гг.), чрезвычайный и полномочный посол РА, экс-директор Службы национальной безопасности РА (1994-1995гг.) Давид Шахназарян.
После выступления состоялось обсуждение, Д.Шахназарян ответил на вопросы аудитории. В мероприятии приняли участие преподаватели и сотрудники института, представители Министерства иностранных дел и других ведомств РФ, эксперты.
«168.am» обратился за деталями к самому Давиду Шахназаряну. Последний подтвердил факт проведения мероприятия, но сообщил при этом, что и выступление, и обсуждение были для прессы полностью закрытыми.