Հրաժարական կտամ երկու պայմանով. Ալեքսանդր Ազարյան
Հրաժարական կտամ երկու պայմանով. եթե Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա, եւ երբ լրանա իմ 65 տարեկանը։ Այս մասին NEWS.am–ի հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ելույթին։
Նշենք, որ Ազարյանն այն դատավորն է, ում որոշմամբ 2018թ. օգոստոսի 13-ին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ազատ արձակվեց կալանքից, քանի որ դատարանն արձանագրել էր, որ պաշտոնաթող նախագահն անձեռնմխելի է։
Այս որոշումից հետո Ազարյանի նկատմամբ աննախադեպ ճնշումներ սկսվեցին թե՛ սոցիալական ցանցերում եւ թե՛ ցուցարարների կողմից։

Подам в отставку лишь в 2 случаях – судья Александр Азарян
Подам в отставку, если в отставку подаст Никол Пашинян или когда мне исполнится 65 лет. Об этом в беседе с «News.am» 20 мая заявил судья Апелляционного суда Армении Александр Азарян.
Отметим, что 13 августа 2018 года Апелляционный суд под председательством судьи Азаряна освободил второго президента страны Роберта Кочаряна из-под ареста, мотивировав это неприкосновенностью экс-президента.
После этого решения на Азаряна началось оказываться беспрецедентное давление как в социальных сетях, так и со стороны митингующих.