Գալիս է անհատական պատասխանատվության ժամանակը
Մեր երկրում աննախադեպ ու արտառոց իրավիճակ է ստեղծվել։ Աշխարհի բոլոր իշխանությունների գլխավոր ֆունկցիան ու ցանկությունը, որպես կանոն, պետության ներսում կայունության ապահովումն է։ Ապակայունացման մեջ կարող է շահագրգռված լինել ընդդիմությունը, այն էլ՝ ոչ ստանդարտ իրավիճակներում։
Մեզանում ապակայունացման աղբյուրը հիմա դարձել է կառավարությունը, ավելի ճիշտ՝ դրա ղեկավարը։ Սա նշանակում է, որ նա աթոռի ոտքերի թուլություն է զգացել։
Եթե աթոռն ամրացնելու միակ տարբերակ է գտնվել ներքաղաքական ցնցումն ու սահմանադրական կարգի տապալումը, ապա մենք պետք է պատրաստ լինենք զարգացումների ցանկացած սցենարի։
Ամբողջությամբ մանիպուլյացիայի ենթարկվող ու զգացմունքային որոշումներ ընդունող մարդու մոտ հիմա պետության ղեկն է, և նա անկանոն շարժումներ է անում։
Ինչ վերաբերում է պատասխանատվությանը, ապա ամեն մեկը պատասխան է տալու իր արածի ու նաև չարածի համար։
Ես գիտեմ, որ «Իմ քայլը» դաշինքում և կառավարության կազմում, ինչպես նաև ուժային կառույցներում կան ողջամիտ և ադեկվատ մարդիկ։ Նրանք պետք է կանգնեցնեն այս խելագարությունը և չլռեն։
Այն, ինչ արվում է այսօր «հեղափոխական նպատակահարմարությունից» ելնելով, վաղը կարող է դառնալ քրեական գործերով կոնկրետ հոդվածների թեմա՝ շատ ծանր պատժաչափերով։ Հետևաբար՝ չի՛ կարելի մեղսակից դառնալ՝ մեկ մարդու անձնական քմահաճույքներն ու վախերը բավարարելու համար։

Настает время индивидуальной ответственности
В нашей стране сложилась беспрецедентная и абсурдная ситуация. Главной функцией и желанием всех властей в мире, как правило, является обеспечение стабильности внутри страны. В дестабилизации может быть заинтересована оппозиция, к тому же в нестандартных ситуациях.
У нас источником дестабилизации сейчас стало правительство, вернее – ее руководитель. Это означает, что он почувствовал расшатывающееся под собой кресло.
Если в качестве единственного варианта укрепления этого кресла было найдено инициирование внутриполитических потрясений и свержение конституционного строя, то мы должны быть готовы к любому сценарию развития.
Руль государственного управления сейчас в руках полностью поддающегося манипуляциям и принимающего эмоциональные решения человека, и он совершает беспорядочные движения.
Что касается ответственности, то каждый будет отвечать за то, что он сам сделал или не сделал.
Знаю, что в альянсе «Мой шаг» и в составе правительства, а также в силовых структурах есть рациональные и адекватные люди. Они должны остановить это безумие и не молчать.
То, что делается сегодня исходя из «революционной целесообразности», завтра может стать темой конкретных статей по уголовному делу с весьма суровыми мерами наказания. Следовательно, нельзя становиться соучастниками удовлетворения личных капризов и страхов одного человека.