Լիբիայում ռազմական գործողությունների զոհերի թիվը հասել է 220-ի
Լիբիայում, որտեղ Տրիպոլիի շրջանում ընթանում են ռազմական գործողություններ, զոհերի թիվը հասել է 220-ի, 1066 մարդ ստացել են մարմնական տարբեր աստիճանի վնասվածքներ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հաղորդել է Լիբիայում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ներկայացուցչությունը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր 205 զոհի և 913 վիրավորի մասին:
«Խաղաղ բնակչության զոհերի թվում կան բժիշկներ, կանայք և երեխաներ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ, որը տեղադրվել է կազմակերպության «Թվիթեր»-ի էջում:
Լիբիայի ազգային բանակի հրամանատար Գեներալ Խալիֆա Հաֆթարն ապրիլի 4-ին իր ուժերին հրաման է տվել հարձակվել Տրիպոլիի ուղղությամբ՝ այն «ահաբեկիչներից ազատագրելու համար»:

Число жертв конфликта в Ливии возросло до 220 человек
Число погибших в результате боевых действий в районе столицы Ливии Триполи возросло до 220 человек. Об этом сообщается в «Twitter» местного подразделения Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).
Как отмечается, еще 1066 человек получили ранения.
«Среди убитых мирных граждан есть медицинские работники, женщины и дети», – уточнили в ВОЗ.
Напомним, что 4 апреля 2019 года командующий Ливийской национальной армией маршал Халиф Хафтар объявил о начале похода на Триполи.
После свержения Муаммара Каддафи в 2011 году в Ливии фактически установилось двоевластие. Западную часть страны контролирует правительство национального согласия во главе с Файезом Сарраджем, которое было сформировано при поддержке ООН и Евросоюза. Власти восточной части страны действуют независимо от Триполи и сотрудничают с Ливийской национальной армией.