5-րդ ալիքի «Օրագիր» հաղորդաշարի տաղավարում հյուրընկալվել է Պոլիտէկոնոմիա հետազոտական ինստիտուտի տնօրեն Անդրանիկ Թևանյանը։
«Եթե ՀՔԾ-ն անդրադարձել է 1998-ին, ապա պետք է անպայման անդրադառնա նաև 1996-ի նախագահական ընտրություններին»,-նշել է նա։
Նաև ավելացրել է, որ այսօր մեծ է անորոշությունը և իռացիոնալ սպասումը։
Անդրանիկ Թևանյան. «Եթե ՀՔԾ-ն անդրադարձել է 1998-ին, ապա պետք է անպայման անդրադառնա նաև 1996-ի նախագահական ընտրություններին» (տեսանյութ)

Гостем программы «Орагир» на Пятом канале стал директор исследовательского института «Политэкономия» Андраник Теванян.
«Если ССС обратилась к 1998-му, то она непременно должна обратиться также к президентским выборам 1996-го», – отметил он.
Он также добавил, что сегодня велики неопределенность и иррациональное ожидание.
Андраник Теванян: «Если ССС обратилась к 1998-му, то она непременно должна обратиться также к президентским выборам 1996-го» (видео)