Ինչպես տեղեկացրել էինք, Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների աշխատակիցները փակել են Մաշտոց-Թումանյան խաչմերուկը՝ կաթվածահար անելով երթևեկությունը: Նրանք բողոքում են Օպերայի հարակից տարածքների սրճարաններն ապամոնտաժելու քաղաքապետարանի որոշման դեմ:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցների և ոստիկանների միջև քաշքուկ է տեղի ունեցել։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ բերման է ենթարկվել 16 քաղաքացի։
Բերման է ենթարկվել 16 քաղաքացի

Полиция подвергла приводу 16 участников акции протеста
Полиция Армении задержала 16 человек из числа демонстрантов, протестующих против решения мэрии о демонтаже кафе, расположенных у здания Оперного театра в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба полиции.
Напомним, что сегодня с утра работники и собственники кафе проводят акцию протеста, они заблокировали движение по проспекту Маштоца.