ՀՔԾ-ն վերացրել է Սեյրան Օհանյանի կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա դրված կալանքը
Հատուկ քննչական ծառայությունը վերացրել է պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա դրված արգելքը։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
«Սեյրան Օհանյանի կենսաթոշակային հաշվեհամարի վրա դրված է եղել կալանք, սակայն քննիչի որոշմամբ՝ այն արդեն վերացվել է»,-ասաց Օհանջանյանը։
Համացանցում շրջանառվող լուրերի համաձայն` նախաքննության ընթացքում քննիչը որոշում է կայացրել կալանք դնել Սեյրան Օհանյանի գույքի, այդ թվում՝ ֆինանսական միջոցների վրա:
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին Մարտի 1-ի գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300. 1 հոդվածի հատկանիշներով (սահմանադրական կարգը տապալելը): Սեյրան Օհանյանը 2008 թվականին զբաղեցնում էր ՊՆ գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնը:

ССС отменила наложенный на пенсионный счет Сейрана Оганяна арест
Специальная следственная служба отменила запрет на пенсионный счет бывшего министра обороны Сейрана Оганяна. Об этом в беседе с «Арменпресс» сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.
«На пенсионный счет Сейрана Оганяна был наложен арест, однако решением следователя он уже отменен», – сказала Оганджанян.
Согласно муссируемой в интернете информации, в ходе предварительного следствия следователь принял решение наложить арест на имущество Сейрана Оганяна, в том числе и на финансовые средства.
Экс-министру обороны Армении Сейрану Оганяну в рамках дела 1 марта предъявлено обвинение по признакам статьи 300. 1 Уголовного кодекса РА (свержение конституционного строя). Сейран Оганян в 2008 году занимал должность начальника Генштаба МО.