Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի հայտարարությունը
Հատուկ Քննչական ծառայությունն այսօր՝ փետրվարի 12-ին, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին նոր մեղադրանք է առաջադրել:
Բացի ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածից՝ սահմանադրական կարգի տապալումից, Ռոբերտ Քոչարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով՝ առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու վերաբերյալ:
Տեղեկացնենք նաև, որ Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված նոր մեղադրանքն առնչվում է քաղաքացի Սիլվա Համբարձումյանի կողմից կատարված՝ ենթադրյալ կաշառք տալու հայտարարությանը:

Специальная следственная служба Армении (ССС) сегодня, 12 февраля, выдвинула новое обвинение второму президенту Армении Роберту Кочаряну.
Команда адвокатов экс-президента сообщает: «Кроме ст. 300.1 УК РА – свержение конституционного строя – Роберту Кочаряну также предъявлено обвинение по п.2 ч.4 ст. 311 УК РА («Получение взятки в особо крупных размерах»)».
Предъявленное Роберту Кочаряну новое обвинение связано с заявлением гражданки Сильвы Амбарцумян о даче предполагаемой взятки.
Роберту Кочаряну предъявлено новое обвинение