ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանը շարունակում է մնալ հիվանդանոցում
ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանը շարունակում է մնալ հիվանդանոցում, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Գրիգոյանի պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը։
«Դեռ հիվանդանոցում է։ Հարազատներին արգելում են տեսակցել։ Այս 8 ամսվա ընթացքում հարազատներին հազարից մեկ են թույլատրել տեսակցել», - ասաց Մկրտչյանը։
Պաշտպանի խոսքով՝ վարույթն իրականացնող մարմինն ամեն ինչ անում է, որ Մանվել Գրիգորյանի կալանքը տարբերվի ուրիշների կալանքներից։
«Հեռախոսազանգերը, տեսակցությունները նմանատիպ հոդվածներով որպես կանոն բաց են լինում, երբ նախաքննությունն արդեն 8 ամիս ընթանում է։ Բայց տվյալ դեպքում խնդիրն այն չէ, որ նախաքննությունն ինչ-որ քրեադատավարական գործողություններ իրականացնի, այլ խնդիրը դրված է այնպես, որ հնարավորինս շատ անհարմարություն ստեղծվի, ցուցադրաբար արվի, թե տես, մեկ ուրիշի համար կարելի է, իսկ քեզ՝ չի կարելի։ Ենթադրում եմ, որ գլխավոր դատախազության ցուցումով և «դաբրոյով» է արվում այս ամենը», - ասաց Արսեն Մկրտչյանը։

Манвел Григорян продолжает оставаться в больнице
Бывший депутат парламента Армении, генерал Манвел Григорян продолжает оставаться в медицинском центре «Наири», сообщил в беседе с корреспондентом «Aysor.am» адвокат Григоряна Арсен Мкртчян.
«Он еще в больнице. Свидания с родными запрещены. За эти 8 месяцев родственникам очень редко разрешали с ним видеться», – сказал Арсен Мкртчян.
По словам адвоката, орган предварительного следствия делает все возможное, чтобы арест Манвела Григоряна отличался от ареста других.
«Обычно по таким статьям телефонные звонки, свидания, как правило, разрешаются, когда предварительное следствие осуществляется уже 8 месяцев. Однако в данном случае задача не том, чтобы проводились какие-то уголовно-процессуальные действия, просто ставится задача – создать как можно больше неудобств и сделать это демонстративно, типа, смотри – кому-то это можно, а тебе нельзя. Предполагаю, что все это делается по указке и «добру» генеральной прокуратуры», – сказал Арсен Мкртчян.