ՀՀ կառավարության կառուցվածքի քննարկումները վերջնականորեն ավարտվել են: Այս մասին «Facebook»-ի իր էջում հայտնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«ՀՀ-ում կլինի 12 նախարարություն: Վարչապետի աշխատակազմում կստեղծվի Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի պաշտոն, ով կլինի վարչապետի ներկայացուցիչը Սփյուռքի հետ հարաբերություններում եւ վարչապետի անունից կհամակարգի կառավարության աշխատանքները սփյուռքի հետ հարաբերություններում»,-գրել է Փաշինյանը:
Կլինի 12 նախարարություն. Փաշինյան

Обсуждения структуры правительства Армении, наконец, завершились, сообщил премьер-министр Никол Пашинян на своей странице в «Facebook».
«В Армении будет 12 министерств. В аппарате премьер-министра будет создана должность главного комиссара по делам диаспоры, который будет представителем главы правительства в отношениях с диаспорой и от имени премьера будет координировать работу правительства по линии отношений с диаспорой», – сообщил он.
В Армении будет 12 министерств – Пашинян