Հակոբ Ավագյանն ազատվել է տնտեսական զարգացման և ներդրումների փոխնախարարի պաշտոնից
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Հակոբ Ավագյանն ազատվել է տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալի պաշտոնից:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Հակոբ Ավագյանին ազատել տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալի պաշտոնից»,- նշված է վարչապետի որոշման մեջ։

Акоп Авагян освобожден от должности замминистра экономического развития и инвестиций
Решением премьер-министра Никола Пашиняна Акоп Авагян освобожден от должности заместителя министра экономического развития и инвестиций, сообщается на сайте правительства.
«Руководствуясь ч.1 ст.9 закона «О государственной службе, освободить Акопа Авагяна от должности заместителя министра экономического развития и инвестиций», – говорится в решении премьер-министра.