Բաղրամյան 26-ից գողություն է կատարվել․ հուշամեդալները գողացել են, հետո՝ տեղը դրել (լրացված)
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ հունվարի 30-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանի Բաղրամյան 26 հասցեում:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի գործերի կառավարման շահագործման բաժնի պետը ահազանգել է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն և հայտնել, որ հունվարի 25-ից մինչև հունվարի 30-ն ընկած ժամանակահատվածում Բաղղրամյան 26 հասցեում գտնվող ՀՀ կառավարության աշխատակազմի առաջին մասնաշենքի 3-րդ հարկի միջանցքում տեղադրված ցուցափեղկից գողացել են 4 հատ հուշադրամներ:
Փաստի առթիվ քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ բացահայտելու տեղի ունեցածը:
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում 2019 թվականի հունվարի 30-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ անհայտ անձը Երևան քաղաքի Բաղրամյան 26 հասցեում տեղակայված վարչական շենքի հարկաբաժիններից մեկի միջանցքում տեղադրված, պահեստարան համարվող փայտյա ցուցափեղկի փականը տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ բացելու եղանակով ապօրինի մուտք է գործել այնտեղ և գաղտնի հափշտակել դրանում առկա հուշամեդալներից թվով չորսը՝ պատճառելով զգալի չափերի գույքային վնաս:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, դեպքի առթիվ ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (պահեստարան կամ շինություն ապօրինի մուտք գործելով գողություն):
Նույն օրը՝ հունվարի 30-ին, զննության է ենթարկվել դեպքի վայրը: Նշանակվել են դատամատնադրոշմային և դատագենետիկական փորձաքննություններ, հարցաքննվել 2 տասնյակից ավել անձինք:
Հունվարի 31-ին՝ նախաքննական մարմին տեղեկություն է ստացվել, որ հուշամեդալները, որոնք առերևույթ գողացվել էին, իրենց տեղում են:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու հուշամեդալները հունվարի 30-ին գողացած և հունվարի 31-ին վերադարձրած անձի կամ անձանց ինքնությունը, ինչպես նաև՝ դեպքի հանգամանքները:

Совершена кража из резиденции премьер-министра Армении: украли 4 медали (дополнено)
В Ереване в резиденции премьер-министра на проспекте Баграмяна 26 произошла кража. Украдены 4 памятные моенты.
Как сообщает портал «Shamshyan.com», начальник отдела эксплуатации аппарата премьера-министра сообщил полиции, что в период с 25 по 30 января из первого корпуса аппарата правительства Армении, были украдены 4 памятные медали, которые были установлены на стенде на третьем этаже.
По факту подготавливаются материалы. Полиция предпринимает меры для выяснения всех обстоятельств.
В следственном управлении СК по Еревану возбуждено уголовное дело по факту кражи с незаконным проникновением в хранилище или строение.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, 30-го января в арабкирское отделение полиции поступил сигнал о том, что неизвестный, при помощи технических средств открыв затвор деревянного стенда, используемого под хранилище и расположенного в коридоре одного из этажей административного здания по адресу Баграмяна 26, незаконно проник туда и тайно похитил четыре из хранившихся там памятных медалей, нанеся тем самым существенный материальный урон.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 30-му части 2-й статьи 177-й (кража, совершенная путем незаконного проникновения в жилище, помещение или иное хранилище).
В тот же день, 30-го января, на месте инцидента был произведен обыск. Назначены судебно-дактилоскопическая и судебно-генетическая экспертизы, допрошены более двух десятков человек.
Сообщается также, что 31-го января в следственный орган поступила информация о том, что памятные монеты, которые были похищены, находятся на своем месте.
Следствие продолжается. Принимаются меры для выяснения личности человека или лиц, 30-го января похитивших и 31-го января вернувших монеты. Обстоятельства инцидента выясняются.