Որտեղի՞ց է կառավարվում հակահայկական դիվերսիան (տեսանյութ)
2018-ը փակեցինք Ղարաբաղի վերաբերյալ ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի, մեղմ ասած, մտահոգիչ հարցազրույցով, իսկ ահա 2019-ը բացում ենք Ղարաբաղի ու ընդհանրապես՝ մեր երկրի դեմ դիվերսիոն հարձակումներով: Այդ հարձակումներն առայժմ տեղեկատվական դաշտում են արձանագրվում, բայց 21-րդ դարում դա ոչ պակաս վտանգավոր հարձակում է, քան զենքի միջոցով ներխուժումը:
Հիմա հիբրիդային պատերազմների դարաշրջան է, որի կարևորագույն բաղադրիչը ինֆորմացիոն պատերազմն է:
Տարին սկսեցինք զոմբիացված կապույտ մազերով աղջկա էպատաժային լուսանկարով: Ադրբեջանական դրոշի ֆոնին նրա նկարը մի քանի պաշտպան ունեցավ, շատերը հայհոյեցին, բայց այն ծառայեց իր նպատակին՝ աղջիկը «ռասկրուտկա» եղավ, իսկ կեղծ «պացիֆիստները» հնարավորություն ստացան հանդես գալ «իրենց» մտքերով:
Այսօր էլ Նիկոլ Փաշինյանին պատկանող «Հայկական ժամանակ» թերթի կայքը՝ «armtimes.com»-ը հրապարակել էր մի լկտի սուտ և այդ լուրին կից մի ծեծվածի նկար՝ «Արցախում դաժան ծեծի են ենթարկել գեյ-քուեր Ջեյմս Մարկոսյանին» վերնագրով: Մի քանի լրատվամիջոց դրանից հետո վերցրել էր «լուրն» ու տարածել:
Այն, որ այդ լուրը սուտ էր, շատ արագ ապացուցել էին Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանը, ինչպես նաև ՖԲ-ի մի շարք օգտատերեր:
Թե ինչու է տարին սկսվել այսպիսի հակապետական տեղեկատվական դիվերսիաներով, որոնք տեղի են ունենում Նիկոլ Փաշինյանին պատկանող լրատվամիջոցի ու նրա շրջապատը ներկայացնող մարդկանց միջոցով, կարելի է միայն կռահել: Դավադրությունների տեսության գիրկը չենք ուզում ընկնել, հատկապես որ ամեն ինչ բոլորիս աչքի առաջ է կատարվում: Պարզապես արձանագրում ենք փաստերը:
Երբ ժողովուրդը զրկվում է իմունային համակարգից, այն արդեն անզոր է լինում անգամ ներսից իրականացվող հարձակումներին համարժեք պատասխան տալ:
Հետաքրքիր է միայն իմանալ, թե Փաշինյանը իշխանության գալուց առաջ գիտե՞ր, որ այսպիսի քաղաքականություն է իրականացվելու, թե՞ հընթացս ընկավ ճահճի մեջ:
Հ.Գ.: Ի դեպ, Մանվել Գրիգորյանի՝ ԱԱԾ մեկուսարանում արված լուսանկարն էլ առաջին անգամ հայտնվել էր «Հայկական Ժամանակի» կայքում: Հետո հայտարարվեց, որ պետք է պատժվեն դա անողները:
Հետաքրքիր է, թե ի՞նչ եղավ լուսանկարողի ու նրա պատժի հետ կապված: ԱԱԾ-ից ի՞նչ լուր կա այս թեմայով:
Պետությունը և պետական կառույցները «Հայկական ժամանակ» թերթին կցելը նույնպե՞ս «թավշյա հեղափոխության» ծրագրերի մեջ են մտնում և նպատակ ունեն այդ ձևո՞վ երջանկացնել ու հպարտ դարձնել ՀՀ քաղաքացիներին:

Откуда управляется антиармянская диверсия? (видео)
2018-й год мы закрыли, мягко говоря, тревожным интервью министра иностранных дел РА Зограба Мнацаканяна касательно Карабаха, а 2019-й открываем диверсионными вылазками против Карабаха и Армении. Эти вылазки пока фиксируются в информационном пространстве, но в 21 веке это явление не менее опасное, чем вооруженные нападения.
Мы живем в эпоху гибридных войн, важнейшей составляющей которых является информационная война.
Год начали с эпатажного снимка зомбированной синеволосой девушки. У ее фотографии на фоне азербайджанского флага нашлось несколько защитников, многие ее охаяли, но она послужила своей цели – девушке обеспечили раскрутку, а псевдопацифисты получили возможность выступить со «своими» умозрениями.
Сегодня же сайт принадлежащей Николу Пашиняну газеты «Айкакан жаманак» – «armtimes.com» – опубликовал одну наглую фальшивку с фотографией некого избитого и заголовком «В Арцахе жестоко избили гея Джеймса Маркосяна». Несколько СМИ прилежно перепечатали и распространили эту «новость».
То, что эта новость была фальшивкой, очень быстро доказали защитник прав человека Арцаха и ряд пользователей «Фейсбук».
Почему же год начался с подобных антигосударственных информационных диверсий, которые происходят посредством принадлежащего Николу Пашиняну СМИ и представляющих его окружение людей, можно лишь догадываться. Не хотим впадать в объятья теории заговоров, в особенности когда всё происходит у всех на виду. Всего лишь констатируем факты.
Когда народ лишается иммунной системы, он уже бывает бессилен дать адекватные ответы даже на исходящие изнутри атаки.
Интересно лишь выяснить, знал ли Пашинян до прихода к власти, что будет проводить подобную политику, или увяз в трясине по ходу.
P.S. Кстати, сделанная в изоляторе СНБ фотография Манвела Григоряна тоже впервые появилась на сайте издания «Айкакан жаманак». Затем было заявлено, что сделавший ее должен понести наказание.
Интересно, что стало с фотографировавшим и его наказанием? Что нового у СНБ на эту тему?
Закрепление государства и госструктур за газетой «Айкакан жаманак» тоже входит в планы «бархатной революции» и преследует тем самым цель осчастливить и сделать гордыми граждан РА?