Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորումը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունը դատարանը կքննի վաղը
Քիչ առաջ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմը դատարանից տեղեկացել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանավորումն այլընտրանքային խափանման միջոց գրավով փոխարինելու վերաբերյալ պաշտպանական թիմի ներկայացրած միջնորդությունը դատարանը քննության կառնի վաղը՝ դեկտեմբերի 28-ին, ժամը 17:00-ին:
Հիշեցնենք, որ գրավի կիրառումը թույլատրելի ճանաչելու վերաբերյալ միջնորդությունը պաշտպանները ներկայացրել են 26.12.2018 թվականին:

28 декабря суд рассмотрит ходатайство об освобождении Роберта Кочаряна под залог
Суд рассмотрит 28 декабря ходатайство защиты экс-президента Армении Роберта Кочаряна о его освобождении под залог, сообщила пресс-секретарь команды адвокатов Элен Аракелян.
«Суд проинформировал команду адвокатов, что рассмотрит завтра, 28 декабря в 17:00 их ходатайство об изменении ареста Кочаряна альтернативной мерой пресечения – освобождением под залог», – написала Аракелян в четверг в «Facebook».
Адвокаты экс-президента РА обратились в суд с просьбой о его освобождении под залог 26 декабря.