Եթե այսօրվա կառավարության օրոք արդեն գործազուրկ դարձածները միասին դուրս գան փողոց․․․
Եթե այսօրվա կառավարության օրոք արդեն գործազուրկ դարձածները միասին դուրս գան փողոց, Հայաստանը մեկ տարում երկու «թավշյա հեղափոխություն» կանի։
90 մարդ Սփյուռքի նախարարությունից՝ չհաշված, թե մեկ աշխատողը քանի հոգու է պահում (ընտանիքի անդամներ, առևտրի ու ծառայությունների ոլորտի ներկայացուցիչներ և այլն),
Մի 200 մարդ՝ մշակույթի նախարարությունից,
Մի էդքան՝ գյուղնախարարությունից, սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունից ու էլի կրճատման ենթակա նախարարություններից, 1000 հոգի՝ Լիդիանից, 5 հազար՝ Ալավերդու պղնձաձուլականից, Թեղուտից ․․․

Если ставшие безработными уже при новом правительстве вместе выйдут на улицу…
Если ставшие безработными уже при новом правительстве вместе выйдут на улицу, Армения за год осуществит две «бархатные революции».
90 человек из министерства Диаспоры, не считая того, сколько человек содержит каждый работник (члены семьи, представители сферы торговли и услуг и т.д.),
Где-то 200 человек из министерства культуры,
Примерно столько же из министерства сельского хозяйства, министерства спорта и по делам молодежи и из предстоящих сокращению министерств,
1000 человек из «Lydian Armenia», 5 тысяч – из медеплавильного комбината Алаверди, Техута…