Սերժ, այսօր իմացա, թե որքան ես ուրախացել հորս կալանավորմամբ
Ձեր խմբի աշխատանքը միշտ գնահատել եմ, հիմնականում այն պատճառով, որ պայքարում էիք նաև ցեղասպանության ճանաչման համար և պահանջում արդարություն, ինչի համար պայքարում էր հայրս, ում օրոք, ի դեպ, ամենաշատ երկրները ճանաչեցին Հայոց ցեղասպանությունը՝ շուրջ 15 երկիր:
Ներկայանալով օրենքի երկիր ունենալու ջատագով՝ հակասում ես ինքդ քեզ, երբ չես դատապարտում դատարանների վրա բացահայտ ճնշումները և սպառնալիքները իշխանությունների կողմից:
Քանի անգամ առիթ ունեցել ենք միասին ճաշելու և տարբեր հարցեր շոշափելու, նաև՝ քաղաքական: Կարծում եմ՝ ավելի անկեղծ կլիներ քո կողմից կեղծ բարյացակամության և ջերմ վերաբերմունքի փոխարեն հարցնեիր ինձ քեզ այդքան հուզող «միլիարդների» և մյուս ցածրորակ բամբասանքների մասին, որոնց մեծ մասը, ի դեպ, հորինվել, ծաղկացվել և տարածվել են այն իշխանության կողմից, որին դու անվերապահորեն վստահում ես:
Երգարվեստում հաջողություններ ունենալը լավ է, բայց երբ խոսում ես պատերազմ հաղթած 2 երկրների նախագահի մասին, ով հայրենիքի ազատագրման, ցեղասպանության միջազգային ճանաչման, Հայաստանի տնտեսության վերելքի առանցքային դերակատարն էր, խորհուրդ եմ տալիս մի քիչ մտածել և հետո խոսել, հատկապես՝ հայրենասիրունությունից:

Левон Кочарян: «Серж, сегодня узнал, насколько ты обрадовался аресту моего отца»
Я всегда ценил работу вашей группы, в основном по той причине, что вы боролись за признание Геноцида армян и требовали справедливости, за что боролся и мой отец, при президентстве которого, кстати, самое большое число стран – порядка 15 – признали Геноцид армян.
Позиционируя себя апологетом страны закона, ты противоречишь сам себе, когда не осуждаешь очевидное давление на суды и угрозы со стороны властей.
Не один раз у нас был повод вместе обедать и обсуждать разные вопросы, в том числе и политические. Считаю, вместо фальшивых доброжелательности и теплого отношения с твоей стороны было бы гораздо честнее спросить меня о столь волнующих тебя «миллиардах» и других низкопробных сплетнях, большая часть из которых, кстати, выдумана, раздута и распространена властями, которым ты безоговорочно доверяешь.
Добиться успехов в музыкальном искусстве – хорошо, но, когда говоришь об одержавшем победу в войне президенте двух стран, который сыграл ключевую роль в освобождении родины, международном признании Геноцида армян, экономическом подъеме Армении, советую немного подумать и только потом говорить, особенно относительно патриотизма.