Արտահերթ ընտրությունները չդարձան «թավշյա» ռեժիմի համապետական բենեֆիսի հիմք
Հիմք ընդունելով ԿԸՀ կողմից ներկայացված նախնական տվյալները մասնակցության մասին՝ կարող ենք արդեն անել առաջին քաղաքական գնահատականները:
Մեծ շուքով ազդարարված, քաղաքական աննախադեպ հալածանքների արդյունքում տեղի ունեցած, ԱԺ գործունեության հանդեպ ուղղակի ճմնշումների հետևանք հանդիսացող ընտրություններին մասնակցեց ընդամենը ընտրողների 50%-ից պակաս ընտրող՝ 48.63%:
Սա ապացուցում է, որ դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությւոնների անցկացումը ոչ թե «համաժողովրդական պահանջ» էր, այլ Նիկոլ Փաշինյանի անձնական քաղաքական հաշվարկների և շահերի արդյունք:
Արտահերթ ընտրությունները չդարձան «թավշյա» ռեժիմի համապետական բենեֆիսի հիմք՝ անկախ իրենց հավաքած տոկոսներից:
Չօգնեց Նիկոլ Փաշինյանի համահայաստանյան արշավանքը, անզոր էր ՖԲ-ի Live-ը, ապարդյուն՝ գործադրված հսկայական վարչական ռեսուրսը:

Внеочередные выборы не стали основой для общереспубликанского бенефиса «бархатного» режима – Ашотян
Принимая за основу представленные Центральной избирательной комиссией предварительные данные, можем уже дать первые политические оценки.
В анонсированных с большим размахом и состоявшихся в результате беспрецедентных политических преследований выборах, которые стали следствием прямого давления на Национальное собрание, участвовали меньше 50% избирателей – 48.63%.
Это доказывает, что проведение внеочередных парламентских выборов в декабре – это не «всенародное требование», а результат личных политических расчетов и интересов Никола Пашиняна.
Внеочередные выборы не стали основой для общереспубликанского бенефиса «бархатного» режима, независимо от набранных ими голосов.
Не помогла всеармянская кампания Никола Пашиняна, бессильным оказался Live в «Facebook», напрасным – использованный огромный административный ресурс.