Հայաստանում այսօր լռության օր է․ քարոզչությունն արգելվում է
Նոյեմբերի 26-ից մեկնարկած Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը տևեց 12 օր և ավարտվեց դեկտեմբերի 7-ին։ Հայաստանում այսօր լռության օր է․ քարոզարշավն արգելվում է։
Ընտրություններին մասնակցում է 11 քաղաքական ուժ՝ «Իմ քայլը» դաշինքը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը, ՀՅԴ-ն, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը, ՀՀԿ-ն, «Մենք» դաշինքը, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը, «Քրիստոնյա-ժողովրդական վերածնունդ» կուսակցությունը, «Սասնա ծռեր» կուսակցությունը, «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը, «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը:
ԱԺ արտահերթ ընտրություններին քվեարկության իրավունք ունեցող 2 մլն 575 հազար 939 քաղաքացիների 0,05%-ը պատգամավորության թեկնածու է: Արտերկրից էլեկտրոնային եղանակով կքվեարկի 729 ՀՀ քաղաքացի: ԱԳՆ-ի ցուցակով ներկայացվել է 253 քվեարկող-ընտրող, իսկ ՊՆ-ի ցուցակով` 476 քվեարկող-ընտրող:
ԱԺ արտահերթ ընտրությունները տեղի կունենան դեկտեմբերի 9-ին:

Сегодня в Армении «день тишины» перед внеочередными выборами НС
Стартовавшая 26 ноября предвыборная агиткампании в преддверии внеочередных парламентских выборов продлилась 12 дней и завершилась 7 декабря. Сегодня в Армении «день тишины»: запрещена любого рода агитация.
В выборах участвуют 11 политических сил: альянс «Мой шаг», партии «Процветающая Армения», АРФ «Дашнакцутюн», «Светлая Армения», РПА, альянс «Мы», партии «Национальный прогресс», «Христианско-народное возрождение», «Сасна црер», «Оринац Еркир» и социал-демократическая партия «Решение гражданина».
Правом голоса на выборах НС обладают 2 млн 574 тыс. 916 граждан, из них 0,05% являются кандидатами в депутаты.