Վերաքննիչ քրեական դատարանում՝ նախագահությամբ դատավոր Ռուբեն Մխիթարյանի, այսօր շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանինկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշումն անձեռնմխելիության հիմքով վերացնելու վերաբերյալ բողոքի քննությունը։
Հիշեցնենք, որ երեկվա նիստին անձամբ ներկա էր նաև ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը։
Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը լրագրողներին հայտնել էր, որ նիստը հետաձգվել է, քանի որ դատարանից ժամանակ են պահանջել դատավոր Ռուբեն Մխիթարյանին ինքնաբացարկ ներկայացնելու համար։
-Մենք գտնում ենք, որ Քոչարյանը պետք է մնա կալանքի տակ,-այսօր ասել է գլխավոր դատախազը։
Հ․Ալումյանը ներկայացրել է դատավորին ինքնաբացարկ հայտնելու հիմքերը։ Այժմ նիստն ընդմիջվել է մինչև 17։00-ն, դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ։
Նիստը վերսկսվեց, սակայն աշխատանքային օրվա ավարտին այն կրկին հետաձգվեց մինչև վաղը, ժամը 11։00-ն։
Հ․Ալումյանը հայտնեց լրագրողներին, որ դատավորը մերժել է ինքնաբացարկի իրենց միջնորդությունը։
Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման որոշումն անձեռնմխելիության հիմքով վերացնելու բողոքի քննությունը կշարունակվի վաղը (տեսանյութ, լրացված)
Վերաքննիչ քրեական դատարանում՝ նախագահությամբ դատավոր Ռուբեն Մխիթարյանի, այսօր շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշումն անձեռնմխելիության հիմքով վերացնելու վերաբերյալ բողոքի քննությունը։

Рассмотрение в суде вопроса меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна продолжится завтра (видео)
В Апелляционном уголовном суде Армении под председательством судьи Рубена Мхитаряна рассматривается жалоба по поводу ходатайства об отмене решения об аресте Роберта Кочаряна по основанию его неприкосновенности.
Адвокат второго президента Айк Алумян сообщил журналистам, что заседание было перенесено, так как они не успели составить ходатайство об отводе судьи Рубена Мхитаряна, и суд предоставил им время до завтрашнего дня.
Генеральный прокурор РА Артур Давтян заявил, что сторона обвинения настаивает на аресте Кочаряна.
А.Алумян представил обоснования для ходатайства об отводе судьи. Заседание отложено до 17:00.
В 17:00 заседание продолжилось, но с завершением рабочего дня оно было перенесено на завтра в 11:00.
А.Алумян сообщил журналистам, что судья отклонил их ходатайство о самоотводе.