Այսօրվանից մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը
Այսօրվանից մեկնարկել է Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը, որը կտևի 12 օր՝ մինչև դեկտեմբերի 7-ը։
Ընտրություններին մասնակցում է 11 քաղաքական ուժ՝ «Իմ քայլը» դաշինքը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը, ՀՅԴ-ն, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը, ՀՀԿ-ն, «Մենք» դաշինքը, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը, «Քրիստոնյա-ժողովրդական վերածնունդ» կուսակցությունը, «Սասնա ծռեր» կուսակցությունը, «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը, «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը:
ԱԺ արտահերթ ընտրություններին քվեարկության իրավունք ունեցող 2 մլն 574 հազար 916 քաղաքացիների 0,05%-ը պատգամավորության թեկնածու է: Արտերկրից էլեկտրոնային եղանակով կքվեարկի 729 ՀՀ քաղաքացի: ԱԳՆ-ի ցուցակով ներկայացվել է 253 քվեարկող-ընտրող, իսկ ՊՆ-ի ցուցակով` 476 քվեարկող-ընտրող:

В Армении стартовала предвыборная агиткампания
Сегодня в Армении стартовала предвыборная агиткампании в преддверии внеочередных парламентских выборов, которая продлится 12 дней, до 7 декабря включительно.
ЦИК для участия в выборах зарегистрировал 11 политических сил: альянс «Мой шаг», партии «Процветающая Армения», «Национальный прогресс», «Христианско-народное возрождение», «Сасна црер», «Оринац Еркир», альянс «Мы», АРФ «Дашнакцутюн», партия «Светлая Армения», Республиканская партия Армении, социал-демократическая партия «Решение гражданина».
Правом голоса на выборах НС обладают 2 млн 574 тыс. 916 граждан, из них 0,05% являются кандидатами в депутаты.