Իրականացվում է Հայաստանի վրա Իրանի դեմ կիրառված պատժամիջոցների հետևանքների համապարփակ փորձագիտական ուսումնասիրություն. ԱԳՆ
Ներկայումս իրականացվում է Հայաստանի վրա Իրանի դեմ կիրառված պատժամիջոցների հետևանքների համապարփակ փորձագիտական ուսումնասիրություն: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Ուշադրությամբ հետևում ենք այս ուղղությամբ տեղի ունեցող զարգացումներին և մշտական կապի մեջ ենք այս գործընթացում ներգրավված բոլոր կողմերի հետ: Մենք հստակորեն ներկայացնում ենք մեզ հուզող հարցերը և մտահոգությունները: ՀՀ-ի համար ԻԻՀ-ի հետ ավանդական բարիդրացիական հարաբերությունները կենսական նշանակություն ունեն:
Այժմ իրականացվում է Հայաստանի վրա Իրանի դեմ կիրառված պատժամիջոցների հետևանքների համապարփակ փորձագիտական ուսումնասիրություն»,-ասել է նա:

Проводится всеобъемлющее экспертное исследование последствий введенных против Ирана санкций – МИД Армении
В данный момент проводится всеобъемлющее экспертное исследование последствий введенных против Ирана санкций. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«В МИД Армении продолжают пристально следить за развитиями вокруг санкций против Ирана и поддерживают постоянную связь со всеми сторонами, вовлеченными в данный процесс. Мы четко представляем волнующие нас вопросы и опасения. Для Республики Армения традиционные доброжелательные отношения с Исламской Республикой Иран имеют жизненно важное значение», – отметила Анна Нагдалян.