Վարույթ է ընդունվել Ռոբերտ Քոչարյանի հայցն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը վարույթ է ընդունել Ռոբերտ Քոչարյանի քաղաքացիական հայցն՝ ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի։
Քոչարյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Հայկ Ալումյանը հայցադիմում էր ներկայացրել դատարան՝ Նիկոլ Փաշինյանին հրապարակայնորեն ներողություն խնդրել պարտավորեցնելու պահանջով։ Ընդունելության բոլոր չափանիշներին չբավարարելու պատճառով հայցադիմումը հետ էր վերադարձվել։ Հայցադիմումում թույլ տրված խախտումները վերացնելուց հետո, եռօրյա ժամկետում, հայցադիմումը կրկին ներկայացվել էր դատարան:
Տեղեկությունը տեղադրված է datalex.am պաշտոնական կայքում։ Գործով դատավոր է նշանակված Լիլիթ Տիգրանի Սարգսյանը։

Принят к производству иск Роберта Кочаряна против Никола Пашиняна
Суд общей юрисдикции города Еревана принял к производству гражданский иск Роберта Кочаряна против премьер-министра РА Никола Пашиняна.
Представитель Кочаряна, адвокат Айк Алумян представил в суд исковое заявление, с требованием обязать Никола Пашиняна публично принести извинения. Из-за того, что исковое заявление не удовлетворяет всем критериям приема, оно было возвращено. После устранения допущенных в исковом заявлении нарушений, в трехдневный срок, исковое заявление было вновь представлено в суд.
Информация подтверждена на официальном сайте «datalex.am». Судьей по делу назначена Лилит Тиграновна Саргсян.