Նռնակով կառավարության շենք մուտք գործելու փորձ ձեռնարկած տղամարդը կալանավորվել է
Նռնակով կառավարության շենք մուտք գործելու փորձ ձեռնարկած 43-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել. նա կալանավորվել է: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնից:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն, բացի ողորկափող հրազենից և դրա փամփուշտներից, ռազմամթերք, ակոսափող հրազենի փամփուշտներ, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
Այլ մանրամասներ ԱԱԾ-ից չփոխանցեցին՝ նշելով, որ նախաքննությունը շարունակվում է:
Հոկտեմբերի 27-ի երեկոյան 43-ամյա տղամարդը ձեռքի նռնակով փորձել էր մուտք գործել կառավարության շենք՝ ինքնապայթեցման նպատակով, սակայն շենքի մուտքի մոտ վնասազերծվել էր տեղում ծառայություն իրականացնող ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից:

Мужчина, пытавшийся ворваться в здание правительства Армении с гранатой, арестован
43-летнему мужчине, который пытался ворваться в здание правительства Армении с гранатой, предъявлено обвинение. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по информации и связям с общественностью СНБ Армении.
«Обвинение предъявлено по первой части статьи 235 УК Армении (Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия, боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств)», – отметили в Управлении.
Мужчина арестован. Его имя не разглашается.
В следственном департаменте СНБ было возбуждено дело по статье «Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия и боеприпасов». Напомним, что 27 октября мужчина 1975 года рождения пытался проникнуть в здание правительства Армении с гранатой с целью самоподрыва, но был обезврежен сотрудниками службы безопасности.