Թուրքիան Մոսկվա է ուղարկել իր բարձրաստիճան դիվանագետներին
Ինչպես հաղորդում են թուրքական ԶԼՄ-ները, թուրք դիվանագետները կարևոր հանդիպումներ են ունենալու Ռուսաստանի ԱԳՆ-ում, որտեղ  քննարկելու են ԱՄՆ Կոնգրեսի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունումն ու ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ուղիները։
Այս տեղեկատվությունը մամլո ասուլիսի ժամանակ հաստատել է նաև Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ահմեդ Դավութօղլուն, որը հայտարարել է, թե Ռուսաստանն ու Թուրքիան Կովկասում ընդհանուր աշխարհագրություն են կիսում, և Անկարան հույս ունի, որ տարածաշրջանային անվտանգության հարցերով Մոսկվայի հետ երկխոսություն կլինի։
-Իմ տեղակալն արդեն գտնվում է Մոսկվայում, որտեղ այսօր և վաղը շատ կարևոր հանդիպումներ կունենա ռուսաստանցի գործընկերների հետ,-ասել է Դավութօղլուն։

Турция направила в Москву своих высокопоставленных дипломатов
Турецкие СМИ сообщают, что дипломаты проведут очень важные встречи в МИД России, где обсудят с российской стороной принятие резолюции о Геноциде армян 1915г. Комиссией по внешним сношениям Палаты представителей Конгресса США и пути решения Карабахской проблемы.
Эту же информацию сегодня подтвердил на пресс-конференции глава МИД Турции Ахмед Давудоглу, который заявил, что Россия и Турция разделяют общую географию на Кавказе и Анкара надеется на диалог с Москвой по вопросам безопасности в регионе.
«Мой заместитель находится уже в Москве, где он сегодня и завтра проведет важные встречи с российскими коллегами»,- сказал Давудоглу,