«Արսենալ»-ը հաղթեց «Լեսթեր Սիթի»-ին. Մխիթարյանը մասնակցեց խաղին (տեսանյութ)
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ առաջին կեսի 31-րդ րոպեին Հեկտոր Բելերինը ինքնագոլի շնորհիվ առաջ մղեց «Լեսթեր Սիթի»-ին: Սակայն «Արսենալ»-ը ոչ միայն հետ բերեց կորցրածը, այլևս առաջ անցավ հաշվի մեջ: Առաջին կեսի ավարտին հաշվի հավասարությունը վերականգնեց Մեսութ Օզիլը: Այնուհետ երկրորդ կեսի 63-րդ և 66-րդ րոպեներին դուբլի հեղինակ դարձավ Պիեռ-Էմերիկ Օբամեյանգը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնարկային կազմում էր, սակայն փոխարինվեց 61-րդ րոպեին:
Այս հաղթանակից հետո «Արսենալ»-ը բարձրացավ 4-րդ հորիզոնական և ունի 21 միավոր: Առաջատարները 23 միավորով «Լիվերպուլ»-ը և «Մանչեսթեր Սիթի»-ն են:

«Арсенал» одержал победу над «Лестером»: Мхитарян вышел в основном составе (видео)
В последнем матче 9-го тура чемпионата Англии лондонский «Арсенал» на своем поле одержал волевую победу над «Лестером» со счетом 3:1. Как передает «Арменпресс», «Арсенал» одержал 7-ю победу подряд в Премьер-лиге.
Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян вышел на поле в стартовом составе «Арсенала» и был заменен на 61-й минуте.
В составе «Арсенала» дублем отметился нападающий Пьер-Эмерик Обамеянг, который отличился на 63-й и 66-й минутах.
После этой победы «Арсенал» набрал 21 очко и делит 4-6 места. Лидирующие «Манчестер Сити» и «Ливерпуль» набрали по 23 очка.