ՀՀ կառավարության նիստը․ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարությամբ հանդես կգա այսօր երեկոյան (տեսանյութ, լրացված)
Նախատեսվում է, որ ՀՀ կառավարության այսօրվա արտահերթ նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական կտա իր պաշտոնից:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր հրաժարականի մասին հայտնել էր «Ֆրանս 24» հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցում: Փաշինյանը նշել էր, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների շուտափույթ անցկացման համար պատրաստվում է հրաժարական տալ մինչև հոկտեմբերի 16-ը, այդ դեպքում ընտրությունները տեղի կունենան դեկտեմբերի 9-ին կամ 10-ին:
Կառավարության արտահերթ նիստի մեկնարկին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց․
«Այսօր կարևոր օր է, և ՀՀ-ն թևակոխում է նոր և պատմական շրջափուլ, որի հիմնական իմաստը կարող ենք ձևակերպեել հետևյալ կերպ․ այս շրջափուլի արդյունքներով պետք է ավարտին հասցնենք գարնանը ՀՀ-ում տեղի ունեցած ոչ բռնի հեղափոխությունը, իսկ այդ մասին ես ավելի կոնկրետ հայտարարությամբ հանդես կգամ այսօր երեկոյան»։

Заседание Правительства РА: Никол Пашинян вечером выступит со специальным заявлением (видео, дополнено)
Ожидается, что в ходе сегодняшнего заседания правительства премьер Никол Пашинян подаст в отставку.
Премьер-министр РА Никол Пашинян заявил о своей возможной отставке в интервью телеканалу «France 24». Он отметил, что для скорейшего проведения внеочередных парламентских выборов планирует уйти в отставку до 16 октября, чтобы выборы прошли 9-10 декабря.
Перед внеочередным заседанием правительства премьер-министр Никол Пашинян заявил:
«Сегодня – важный день, и Армения входит в новый, исторический цикл, основной смысл которого можно выразить следующим образом: по результатам этого этапа мы должны довести до завершения произошедшую весной ненасильственную революцию, а об этом я сделаю более конкретное заявление сегодня вечером».