Տիգրան Կարապետյան. «Համաժողովի ընթացքում վերջնագիր կընդունենք և կներկայացնենք Սերժ Սարգսյանին»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը հայտնել է, որ իրենք ցանկանում էին համաժողով անցկացնել Կարեն Դեմիրճյանի անվան համալիրում, սակայն 8000 տեղանոց դահլիճը երկու ժամ օգտագործելու համար իրենցից 10 մլն դրամ են պահանջել:
-Այստեղ հարցը փողը չէ։ Մենք, փաստորեն, զամացանք ու որոշեցինք բացօթյա անցկացնել ազգային համաժողով, փետրվարի 15-ին: Համաժողովի ընթացքում վերջնագիր կընդունենք և կներկայացնենք Սերժ Սարգսյանին: Դրանում ներկայացված կլինեն կետեր, որոնք պահանջում ենք անհապաղ կատարել: Մենք պահանջում ենք համագործակցություն ժողովրդի հետ։ Եթե մեր պահանջները չկատարվեն, ապա փետրվարի 28-ին կպահանջենք արտահերթ ընտրությունների անցկացում: Մեր և ՀԱԿ-ի տարբերությունն այն է, որ ՀԱԿ-ը պահանջում է արտահերթ նախագահական, հետո խորհրդարանական ընտրություններ, իսկ մենք  պահանջելու ենք խորհրդարանական և նախագահական արտահերթ ընտրություններ,-նշել է նա:
Ըստ Տիգրան Կարապետյանի՝ իրենք իշխանություններից արդար գործունեություն են պահանջելու։
-Ես այնպիսի հանրահավաքներ եմ անցկացնելու, որ դուք ականատես չեք եղել: Խոսելով չէ, գործելով է: Որոշ ժամանակ հետո էլ երիտասարդների համաժողով կանենք, ու կտեսնեք, թե ինչ երիտասարդություն է հավաքված մեր շուրջը,-ընդգծել է նա։

Тигран Карапетян: «На съезде мы примем ультиматум и представим его Сержу Саргсяну»
На встрече с журналистами председатель «Народной» партии Армении Тигран Карапетян заявил, что они хотят провести в СКК имени Карена Демирчяна съезд, но за два часа использования зала на 8000 мест от них потребовали 10 млн драмов.
«Вопрос не в деньгах. Просто, мы были удивлены и решили провести национальный съезд под открытым небом, 15 февраля. На съезде мы примем ультиматум и представим его Сержу Саргсяну. В нем будут отмечены пункты, требующие немедленного выполнения. Мы требуем сотрудничество с народом. Если наши условия не будут выполнены, то 28 февраля мы потребуем проведение внеочередных выборов. Разница между нами и АНК в том, что АНК требует проведение внеочередных  президентских, а потом парламентских выборов, а мы потребуем парламентские и президентские выборы», - заявил Т.Карапетян.
По словам Карапетяна, они потребуют от властей справедливой деятельности.
«Я проведу такие митинги, которых вы не видели. Причем, не словом, а делом! Спустя некоторое время проведем и молодежный съезд, и вы увидите, какая молодежь стоит рядом с нами», - добавил Карапетян.