Գուտերեշը հույս ունի, որ Սարգսյան-Ալիև հանդիպումը կնպաստի կողմերի միջև վստահության ամրապնդմանը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի խոսնակ Ստեֆան Դյուժարիկը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է, որ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների՝ Նյու Յորքում վերջերս կայացած հանդիպումը և աջակցություն է ցուցաբերում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների՝ ԼՂ հակամարտության կարգավորմանն ուղղված ջանքերին։
Նա նաև նշել է, որ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը հույս ունի՝ Սարգսյան-Ալիև նախատեսված հանդիպումը կնպաստի կողմերի միջև վստահության ամրապնդմանը և անհրաժեշտ քաղաքական կամքի խթանմանը՝ առանցքային հարցերի շուրջ փոխզիջումային լուծումներ գտնելու հարցում։

Генсек надеется, что встреча Саргсян-Алиев будет способствовать укреплению чувства доверия между сторонами
Пресс-секретарь Генерального секретаря ООН Стефан Дюжарик распространил заявление, в котором говорится, что Генсек Антонио Гутерреш приветствует прошедшую в Нью-Йорке встречу Министров иностранных дел Армении и Азербайджана, и выражает свою поддержку деятельности сопредседателей Минской группы ОБСЕ в вопросе урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Он также отметил, что Генсек надеется, что встреча Саргсян-Алиев будет способствовать укреплению чувства доверия между сторонами, а также стимулированию необходимой политической воли в поиске компромиссных решений по ключевым вопросам.