Հայաստանը և Բահամները դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատեցին (տեսանյութ)
Սեպտեմբերի 21-ին Նյու Յորքում ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը և Բահամների արտգործնախարար Դարրեն Հենֆիլդը ստորագրեցին երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ արձանագրությունը:
Նախարարները հույս հայտնեցին, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումը կխթանի երկու երկրների միջև տարբեր բնագավառներում փոխշահավետ համագործակցությունը, կնպաստի միջազգային կառույցներում փոխգործակցությանը։

Армения и Багамы установили дипломатические отношения (видео)
Главы МИД Армении Эдвард Налбандян и Багам Даррен Хенфильд в Нью-Йорке подписали протокол об установлении дипломатических отношений между двумя странами.
Министры выразили надежду на то, что установление дипломатических отношений станет стимулом для взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами в различных сферах, а также будет содействовать партнерству в международных организациях.