ՀՀ ԱԳՆ․ Նյու Յորքում նախատեսված է Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումը Էլմար Մամեդյարովի հետ
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Նյու Յորք ժամանած արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը շարունակելու է մասնակցությունը ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին։
Նյու Յորքում նախատեսված են Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումները մի շարք երկրների արտգործնախարարների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ։
Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքումկհանդիպի նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին։Նախատեսված է Հայաստանի ԱԳ նախարարի հանդիպումը Արդբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ։
Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում կհանդիպի նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին։ Նախատեսված է Հայաստանի ԱԳ նախարարի հանդիպումը Արդբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ։

В Нью-Йорке Эдвард Налбандян встретится с Эльмаром Мамедьяровым
Прибывший 19-го сентября в Нью-Йорк в составе возглавляемой Президентом РА делегации министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян продолжит участие в работе 72-ой сессии Генеральной Ассамблеи ООН.
Как сообщает пресс-служба МИД РА, в Нью-Йорке запланированы встречи главы внешнеполитического ведомства Армении с министрами иностранных дел ряда стран, а также руководителями международных организаций.
В Нью-Йорке Эдвард Налбандян встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ. Также запланирована встреча с министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедьяровым.