Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն համոզված է, որ իր և խորհրդային բռնապետ Իոսիֆ Ստալինի միջև նմանություն կա: Այս մասին Մադուրոն հայտարարել է Վենեսուելայի հեռուստատեսության եթերում:
«Աշխարհում կան մարդիկ, որոնք ինձ համարում են Կարիբյան տարածաշրջանի Ստալին: Եվ ես իրոք նման եմ: Երբեմն նայում եմ հայելու մեջ և ինձ թվում է, որ ես նման եմ Ստալինին»,-հայտարարել է Մադուրոն:
Նիկոլաս Մադուրո. «Ես նման եմ Ստալինին»

Президент Венесуэлы Николас Мадуро признался, что замечает внешнее сходство между собой и Иосифом Сталиным. Об этом сообщает РИА Новости.
«В мире есть люди, которые считают меня Сталиным Карибского региона, и я похож. Посмотрите на профиль, я смотрюсь в зеркало и, мне кажется, я похож на Сталина», - заявил венесуэльский лидер в ходе воскресной телепередачи на канале VTV.
Николас Мадуро: «Я похож на Сталина»