Սենթ Լուիսում անկարգություններն արդեն 3-րդ օրն է՝ շարունակվում են (տեսանյութ)
Սենթ Լուիսում ցուցարարները կոտրում են ապակիները և քաոս տարածում։ Այս մասին տեղեկացնում է Россия 24-ը։ Միսուրի նահանգում արդեն 3-րդ օրն է՝ բողոքի ակցիաներ են իրականացվում այն բանից հետո, երբ դատարանն անմեղ ճանաչեց նախկին ոստիկան Ջեյսոն Սթոքլիին․ նա 6 տարի առաջ գնդակահարել էր սևամորթ Էնթոնի Սմիթին։
Իրավապահները փորձում են ցրել բողոքի ակցիայի մասնակիցներին։ Արցունքաբեր գազ են կիրառել։ Առնվազն 40 մարդու բերման են ենթարկել, մի քանի ոստիկան վնասվածք է ստացել։

Беспорядки в Сент-Луисе продолжаются уже третий день (видео)
Демонстранты в Сент-Луисе бьют окна и сеют хаос, передает телеканал «Россия 24». В штате Миссури третий день идут акции протеста – после того, как суд признал невиновным бывшего полицейского Джейсона Стокли, застрелившего во время попытки задержания 6 лет назад подозревавшегося в причастности к распространению наркотиковтемнокожего мужчину – Энтони Смита, пытавшегося скрыться от правоохранителей на машине.
Стражи порядка пытаются разогнать толпу митингующих. В ход идет слезоточивый газ. Уже произведено несколько арестов. Сообщается, что как минимум 40 человек задержаны, не менее десяти полицейских ранены.