ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ իրեն չի դիտարկում որպես ՌԴ նախագահի թեկնածու։ Այս մասին հայտնում է Interfax-ը։
«Ո՛չ, չեմ դիտարկում»,-ասել է Լավրովը Միջազգային հարաբերությունների Մոսկվայի պետական ինստիտուտի ուսանողների հետ հանդիպմանը։
Նա հավելել է, որ իր համար շատ հարմարավետ է գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ աշխատելը։
Նաև նշել է, որ ներկա պահին արտաքին քաղաքական ճակատում կան մի շարք հարցեր, որոնք անհրաժեշտ է լուծել։
Իրեն որպես Ռուսաստանի նախագահի թեկնածու Լավրովը չի դիտարկում

Лавров не заинтересован в перспективе стать президентом
Глава министерства иностранных дел РФ Сергей Лавров заявил, что не рассматривает себя в качестве кандидата в президенты России. Об этом сообщает «Интерфакс».
«Нет, не рассматриваю», - сказал Лавров в пятницу на встрече со студентами МГИМО, отвечая на соответствующий вопрос.
«Скажу откровенно, не в порядке лести, а в порядке искреннего заявления, мне очень комфортно и приятно работать с президентом Путиным», - отметил глава внешнеполитического ведомства.
Глава МИД добавил, что на внешнеполитическом фронте есть целый ряд задач, которые необходимо решить.