Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչությունից տեղեկացնում են, որ օգոստոսի 11-17-ն ընկած ժամանակահատվածում մայրաքաղաքի ծննդատներում լույս աշխարհ է եկել 469 երեխա՝ 244 տղա, 225 աղջիկ:
Նույն ժամանակահատվածում Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող ամբուլատոր-համաբուժարանային բուժհաստատություններ է այցելել 28709 քաղաքացի:
Օգոստոսի 11-17-ը մայրաքաղաքում ծնվել է 469 երեխա

С 11-го по 17-е августа в Ереване появились на свет 469 детей
Как сообщает управление здравоохранения аппарата мэрии Еревана, с 11-го по 17-е августа в родильных домах Еревана на свет появились 469 детей - 244 мальчика и 225 девочек. За тот же период времени в амбулаторно-поликлинические медицинские учреждения мэрии Еревана обратилось 28709 граждан.