Բարսելոնայում տեղի ունեցած միջադեպի արդյունքում տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ չկան
Ըստ Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանության նախնական տվյալների՝ Բարսելոնայում տեղի ունեցած միջադեպի արդյունքում տուժածների շրջանում ՀՀ քաղաքացիներ չկան։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳ նախարարութունից։
Հիշեցնենք, որ Բարսելոնայում մարդկանց բազմության մեջ ավտոմեքենա էր մխրճվել․ զոհերի թիվը հասել է 13-ի, տուժել է56 մարդ:
Ոստիկանությունը կատարվածը գնահատել է որպես ահաբեկչություն: Reuters-ի փոխանցմամբ, ոստիկանությունը երկու մարդու է ձերբակալել։
Հարձակման պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը:
Հիշեցնենք, որ Բարսելոնայում մարդկանց բազմության մեջ ավտոմեքենա էր մխրճվել․ զոհերի թիվը հասել է 13-ի, տուժել է 56 մարդ:

Посольство РА в Испании сообщает, что, по предварительным данным, среди пострадавших в результате теракта в Барселоне граждан Армении нет.
Об этом сообщает МИД РА.
Напомним, что 17-го августа в Барселоне фургон въехал в толпу людей, в результате чего число жертв достигло 13-ти человек, еще 56 человек пострадали.
Полиция классифицировала имевшее место происшествие как теракт. Как передает «Reuters», полиции удалось задержать двоих подозреваемых.
Отмечается, что ответственность за террористический акт взяла на себя группировка «Исламское государство».
В Испании объявлен 3-х дневный траур.
Среди пострадавших в результате теракта в Барселоне граждан Армении нет