«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ օգոստոսի 4-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
Նար-Դոսի փ. 1, 4 շենքերը և 36, 36Ա, 39-51 սեփական տները; 1-ին նրբ. 43-45 սեփական տները, Տիգրան Մեծի պող. 36Դ, 36Ե, 52, 53, 54, 54Ա, շենքերը, Տիգրան Մեծի նրբ. 3, 3Ա, 5 շենքերը, Տիգրան Մեծի 2-րդ փակ. 6-8 սեփական տները, Ռոստոմի փ. 33-81, Քրիստափորի փ. 36-59; 2-րդ նրբ. 1-13 սեփական տները, Խորենացի 43Ա, 43Բ, 45Ա, 47 շենքերի 6-8 մուտքերը և 49, 101-107 (կենտ) սեփական տները; Խորենացի 2-րդ փակ. 17-30 սեփական տները, Ծխախոտագործների փ. 62-68 (զույգ), Օստրովսկի փ. 1-95 սեփական տները, Նուբարաշեն 6-րդ փ. 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 112, 113, 130, 144, 150, Նուբարաշեն խճ. 1-5 շենքերը, Արշակունյաց պող. 13, 25 սեփական տները և 26 շենքը, Արշակունյաց 1-ին նրբանցքի սեփական տները; 2-րդ նրբ. 1, 3, 4-43, 49Ա սեփական տները, Տիտոգրադյան, Այվազովսկի փողոցները և հարակից հանրային բաժանորդները, Զավարյան փ. 2, 6 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Բելինսկու փ. 2-30 (զույգ), Միչուրինի փ. 12-24 (զույգ), Նեկրասովի փ. 1-4 և Սասունցի Դավթի փ. 45-49 սեփական տները, Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցը և ԴՈՍԱԱՖ-ը (Արշակունյաց պող.),
10:30-16:30 Նոր Նորքի 6-րդ զանգ., Շոպրոնի փ. 2, 6, 10, 12, Շոպրոնի 2-րդ նրբ. 3-8, 3-րդ նրբ. 3-7, 4-րդ նրբ. 4.6, Գյուրջան փ. 60, 62, Լևոն Սարգսյան փ. 1, 2, 3, 5, Գայի պող. 36, 38, 38/1, 40, 42, 44, 46, Լյուքսենբուրգ փ. 1, 3, 4, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 1-ին նրբ. 3-6, 2-րդ նրբ. 3, 5, 6 շենքերը, Այգեգործական փ. թիվ 163 դպրոցը, թիվ 236 մ/մանկապարտեզը հարակից տարածքների հանրային բաժանորդները, Նար-Դոսի փ. 73Ա, Չարենցի փ. 113 շենքերը, Չարենցի 1-ին նրբ. 12-113, Սարի թաղի 24-րդ փ. 1-14, 25-րդ փ. 1-7, 8-րդ շարքի 177-225 սեփական տները և հանրային բաժանորդները,
12։00-14։00 Կեչուտ գյուղը և հարակից հանրային բաժանորդները.
10։00-16։00 Առինջ և Արամուս գյուղերը մասնակի, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները։
10։00-15։00 Կապուտան, Զովաշեն, Հատիս, Ջրաբեր գյուղերը և ավազահանքերը։
15։30-16։30 Աբովյան քաղաքի էլ․ցանցը, «Տուբ․դիսպանսեր» հիվանդանոցը, Զին մասի պահեստները, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները։
10։00-12։00 Վարդենիս քաղաքի Երևանյան, Տեր-Գաբրիելյան, Աճառյան, Մռավյան, Շահումյան, Կոմիտաս, Վ․Մամիկոնյան, Կամոյի, Սպանդարյան փողոցները, Վ․Համբարձումյան փողոցը մասնակի, ՎՏԲ և ԱԿԲԱ բանկերը, Վիվասելլի և Յուքոմի սպասարկման գրասենյակները, «Վիվասելլ» բջջային կայանը, «Իրինա-Ինեսա» գազալցակայնը, «Վիոլա» ՍՊԸ-ն։
10։00-16։00 Գյումրի քաղաքի Խաղաղության օղակի 1, 2, 3, 4 շենքերը,Աշոցքի տարածաշրջանի Մուսաելյան, Հարթաշեն, Սալուտ, Վարդաղբյուր, Լեռնագյուղ համայնքները, հարակից հանրային բաժանորդները,
10:00-16:00 Արզումանյան փ. 7, Շինարարների փ. 2. 4, Լենինգրադյան փ.12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 28, 30 շենքերը, Տիչինայի 1-ին նրբանցքը,
11:00-15:00 Սասունցի Դավթի փ. 70/1, 70/2, 70/3 շենքերը, Բելինսկի փ. 1-96, Չերնիշևսկի փ. 17-77 սեփական տները,
10։00-13։00 Տիգրանաշեն գյուղը մասնակի,
10։00-14։00 Լուսաշող գյուղը մասնակի,
10։30-16։00 Արևշատ գյուղը մասնակի,
10։00-12։00 Գնդևազ գյուղն ու Թռչնաֆաբրիկան,
10։00-16։00 Փոռ գյուղը,
10։00-16։00 Գյումրի քաղաքի Խաղաղության օղակի 1, 2, 3, 4 շենքերը, Աշոցքի տարածաշրջանի Մուսաելյան, Հարթաշեն, Սալուտ, Վարդաղբյուր, Լեռնագյուղ համայնքները, հարակից հանրային բաժանորդները,

04 августа текущего года будут обесточены:
жилые дома 1, 4 на ул.Нар-Дос, собственные дома 36, 36А, 39-51 на ул.Нар-Дос, 43-45 на 1-ом переулке Нар-Дос, жилые дома 36Д, 36Е, 52, 53, 54, 54A на просп.Тиграна Меца, 3, 3A, 5 на переулке Тиграна Меца, собственные дома 6-8 на 2-ом переулке Тиграна Меца, 33-81 на ул.Ростоми, 36-59 на ул.Кристофори, 1-13 на 2-ом переулке Кристофори, жилые дома 43А, 43Б, 45А, 47 (6-8 подьезды), собственные дома 49, 101-107(нечетн.) на ул.Хоренаци, 17-30 на 2-ом переулке Хоренаци, 62-68 (четн.) на ул.Тсхахотагорцнери, 1-95 на ул.Островского, жилые дома 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 112, 113, 130, 144, 150 на 6-ой улице Нубарашена, 1-5 на Нубарашенском шоссе, 26 и собственные дома 13, 25 на просп.Аршакуняц, все дома на 1-ом переулке Аршакуняц, 1, 3-43, 49А на 2-ом переулке Аршакуняц, улицы Титоградян, Айвазовского и прилегающие общественные абоненты, жилые дома 2, 6 на ул.Заваряна и прилегающие общественные абоненты, 2-30 (четн.) на ул.Белинского, 12-24 (четн.) на ул.Мичурина, 1-4 на ул.Некрасова, 45-49 на ул.С.Давида, здания юношеской Спортшколы самбо и дзюдо, а также ДОСААФ-а на просп.Аршакуняц;
10:30-16:30 в 6-ом массиве Нор Норка жилые дома 2, 6, 10, 12 на ул.Шопрони, 3-8 на 2-ом переулке Шопрони, 3-7 на 3-ем переулке Шопрони, 4-6 на 4-ом переулке Шопрони, 60, 62 на ул.Гюрджяна, 1, 2, 3, 5 на ул.Левона Сркисяна, 36, 38, 38/1, 40, 42, 44, 46 на проспекте Гая, 1, 3, 4, 5, 7, 9, 11, 13, 15 на ул.Люксембург, 3-6 на 1-ом переулке Люксембург, 3, 5, 6 на 2-ом переулке Люксембург, здания средней школы номер 163 на ул.Айгегортсакан, детского сада номер 236 прилегающие общественные абоненты,
жилые дома 73А на ул.Нар-Дос, 113 на ул.Чаренца, 12-113 на 1-ом переулке Чаренца,
в Сари Таге собственные дома 1-14 на 24-ой улице, 1-7 на 25-ой улице, 177-225 на 8-ом ряду и прилегающие общественные абоненты,
11:00-15:00 собственные дома 1-96 на ул.Белинского, 17-77 на ул.Чернышевского, жилые дома 70/1, 70/2, 70/3 на ул.С.Давида;
10:00-13:00 частично село Тигранашен;
10:00-14:00 частично село Лусашог;
10:30-16:00 частично село Аревшат;
10:00-12:00 село Гндеваз и Птицеферма;
10:00-16:00 село Пор;
12:00-14:00 село Кечут и прилегающие общественные абоненты;
10:00-16:00 частично села Ариндж и Арамус, прилегающие производственные территории и общественные абоненты,
10:00-15:00 села Капутан, Зовашен, Атис, Джрабер и Песочные карьеры;
15:30-16:30 ЗАО «Электрические сети» в городе Абовяне, здание больницы «Турдиспансер», склады Воинской части, прилегающие производственные территории и общественные абоненты;
10:00-12:00 в городе Варденис улицы Ереваняна, Тер-Габриеляна, Ачаряна, Мравяна, Шаумяна, Комитаса, В.Мамиконяна, Камо, Спандаряна, частично улица В.Амбарцумяна, банк «ВТБ-Армения» и банк «Акба-Кредит-Агриколь», офисы по обслуживанию абонентов «Вива-Селл» и «Юком», операторы сотовых станций «Вива-Селл», газозаправочная «Ирина-Инесса», ООО «Виолла»;
10:00-16:00 в городе Гюмри жилые дома 1-4 на ул.Хахахутян Огаки, в Ашоцском районе ощины Мусаелян, Арташен, Салут, Вардагбюр, Ларнагюх и прилегающие общественные абоненты.