«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ օգոստոսի 2-ին` պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Քուչակի, Տիչինայի փողոցները, Հալաբյան փ. 9, 11, 13, 15, 17, 21, 23, 25, Էստոնական փ. 3, 5, 9, Արզումանյան փ. 3, 4, 6 շենքերը, Արզումանյան փ. 3, 4, 6 շենքերը, Նորագավիթ 1-ին փողոցը; 1-ին փողոցի 1-ին և 2-րդ նրբանցքները, Անդրանիկի փ. 11, 13, 15, 16, 17, 18, 20, 22 շենքերը, Նորագավիթի ավտոմաքսատունը, Նար-Դոսի փ. 4 շենքը և 36, 36Ա, 39-51 սեփական տները; 1-ին նրբ. 43-45 սեփական տները, Տիգրան Մեծի պող. 36Դ, 36Ե, 52, 53, 54, 54Ա, շենքերը, Տիգրան Մեծի նրբ. 3, 3Ա, 5 շենքերը, Տիգրան Մեծի 2-րդ փակ. 6-8 սեփական տները, Ռոստոմի փ. 33-81, Քրիստափորի փ. 36-59; 2-րդ նրբ. 1-13 սեփական տները, Խորենացի 43Ա, 43Բ, 45Ա, 47 շենքերի 6-8 մուտքերը և 49, 101-107 (կենտ) սեփական տները; Խորենացի 2-րդ փակ. 17-30 սեփական տները, Ծխախոտագործների փ. 62-68 (զույգ), Օստրովսկի փ. 1-95 սեփական տները, Նուբարաշեն 6-րդ փ. 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 112, 113, 130, 144, 150, Նուբարաշեն խճ. 1-5 շենքերը, Արշակունյաց պող. 13, 25 սեփական տները և 26 շենքը, Արշակունյաց 1-ին նրբանցքի սեփական տները; 2-րդ նրբ. 1, 3, 24, 4-40, 33-43, 49Ա սեփական տները, Տիտոգրադյան, Այվազովսկի փողոցները և հարակից հանրային բաժանորդները, Զավարյան փ. 2, 6 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Բելինսկու փ. 2-30 (զույգ), Միչուրինի փ. 12-24 (զույգ), Նեկրասովի փ. 1-4 և Սասունցի Դավթի փ. 45-49 սեփական տները, Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցը և ԴՈՍԱԱՖ-ը (Արշակունյաց պող.),
10:30-16:30 Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 3, 9, 11, 13/6, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 31, 33, 34, 35, 37, 55, 87, 91, 93 շենքերը, թիվ 119, 120 մանկապարտեզները, թիվ 198 դպրոցը և հարակից հանրային բաժանորդները, Խորենացի փ. 231 սեփական տունը, Սարի Թաղ 2, 3, 6 փողոցները մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի Թաղ 6-10 շարքերը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Աղայան փ. 9-19, Սայաթ-Նովա պող. 15Ա, Տերյան փ. 56, 62ա շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-13:00 Կոմիտասի պող. 17, 19, 19/8 շենքերը և 17/4-19/6 սեփական տները, Վ.Փափազյան փ. 21, 21/1, 21/2 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-15:00 Գաջեգործների 1-ին փողոցի և 2-րդ փողոցի 1-39 սեփական տները, Նուբարաշեն փ. 1-23 սեփական տները, Անտառային փ. 120, 120/14, 125, 130/2, 136/5, 138, 138/3, 140/3, 146/1, 150/17, 154/8, 160/5, 160/6, 160/7, 160/9, 160/12 ,160/13, 160/14, 186/11, 186/14, 188, 192/1, 220 շենքերը, Վերին Անտառային փ. 148/5, 150/17, 127/1-127/5 շենքերը և 27/7-127/15 սեփական տները, հարակից հանրային բաժանորդները,
10։00-13:00 Վարդաշատ և Այգավան գյուղերը մասնակի, Գոռավան գյուղը և հարակից հանրային բաժանորդները,
10։30-16:00 Արևշատ գյուղը մասնակի,
10։00-16:00 Խնձորուտ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Առինջ և Արամուս գյուղերը մասնակի, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները, Ջրվեժի Բագրևանդ թաղամասը, հարակից արտադրական տարածքները և հանրային բաժանորդները,
10։00-17։00 Հրազդան քաղաքի Կաթի համալիր թաղամասը, սառցակոմբինատը, գազագծի մետաղապաշտպանությունը և հարակից հանրային բաժանորդները,
11։00-16։30 Դդմաշեն և Զովաբեր գյուղերը մասնակի, «Վիվասելլ ՄՏՍ» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, հարակից հանրային բաժանորդները և արտադրական տարածքները,
10։00-13:00 Գյումրի քաղաքի 58 թաղամասի Մ.Նալբանդյանի անվան Մանկավարժական համալսարանը, Դանիական պոլիկլինիկան իրենց հարակից տարածքներով:

02 августа текущего года будут обесточены:
10:00-16:00 улицы Кучака, Тычины, жилые дома 9, 11, 13, 15, 17, 21, 23, 25 на ул.Алабяна, 3, 5, 9 на ул.Эстонакан, 3, 4, 6 на ул.Арзуманяна, 11, 13, 15, 16, 17, 18, 20, 22 на ул,Андраника, в Норагавите 1-ая улица, 1, 2 переулки 1-ой улицы, а также Автотаможня, жилой дом 4 на ул.Нар-Дос, собственные дома 36, 36А, 39-51 на ул.Нар-Дос, 43-45 на 1-ом переулке Нар-Дос, жилые дома 36Д, 36Е, 52, 53, 54, 54A на просп.Тиграна Меца, 3, 3A, 5 на переулке Тиграна Меца, собственные дома 6-8 на 2-ом переулке Тиграна Меца, 33-81 на ул.Ростоми, 36-59 на ул.Кристофори, 1-13 на 2-ом переулке Кристофори, жилые дома 43А, 43Б, 45А, 47 (6-8 подьезды), собственные дома 49, 101-107(нечетн.) на ул.Хоренаци, 17-30 на 2-ом переулке Хоренаци, 62-68 (четн.) на ул.Тсхахотагорцнери,
1-95 на ул.Островского, жилые дома 1/1, 1/2, 1/3, 1/4, 112, 113, 130, 144, 150 на 6-ой улице Нубарашена, 1-5 на Нубарашенском шоссе, 26 и собственные дома 13, 25 на просп.Аршакуняц, все дома на 1-ом переулке Аршакуняц, 1, 3-43, 49А на 2-ом переулке Аршакуняц, улицы Титоградян, Айвазовского и прилегающие общественные абоненты, жилые дома 2, 6 на ул.Заваряна и прилегающие общественные абоненты, 2-30 (четн.) на ул.Белинского, 12-24 (четн.) на ул.Мичурина, 1-4 на ул.Некрасова, 45-49 на ул.С.Давида, здания юношеской Спортшколы самбо и дзюдо, а также ДОСААФ-а на просп.Аршакуняц,10:30-16:30 в 9-ом массиве Нор Норка жилые дома 3, 9, 11, 13/6, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 31, 33, 34, 35, 37, 55, 87, 91, 93 на ул.Вильнюса, здания детских садов номер 119, 120, средней школы номер 198 и прилегающие общественные абоненты,
собственный дом 231 на ул.Хоренаци, в Сари Таге 2, 3, 6 улицы частично и прилегающие общественные абоненты, частично 6-10 ряды и прилегающие общественные абоненты,
жилые дома 9-19 на ул.Агаяна, 15А на просп.Саят-Новы, 56, 62а на ул.Теряна и прилегающие общественные абоненты,
11:00-13:00 жилые дома 17, 19, 19/8 и собственные дома 17/4-19/6 на просп.Комитаса, жилые дома 21, 21/1, 21/2 на ул.В.Папазяна и прилегающие общественные абоненты;
11:00-15:00 собственные дома на 1-ой улице Гаджегорцнери, 1-39 на 2-ой улице Гаджегорцнери, 1-23 на ул.Нубарашен,
жилые дома 120, 120/14, 125, 130/2, 136/5, 138, 138/3, 140/3, 146/1, 150/17, 154/8, 160/5, 160/6, 160/7, 160/9, 160/12, 160/13, 160/14, 186/11, 186/14, 188, 192/1, 220 на ул.Антараин, 148/5, 150/17, 127/1-127/5 и собственные дома 127/7-127/15 на ул.Верин Антараин и прилегающие общественные абоненты;
10:00-13:00 частично села Вардашат и Айгаван, село Гораван и прилегающие общественные абоненты;
10:00-16:00 частично село Хндзорут;
10:00-16:00 частично села Ариндж и Арамус, прилегающие производственные территории и общественные абоненты, в Джрвеже квартал Багреванд, прилегающие производственные территории и общественные абоненты;
10:00-17:00 в городе Раздане квартал Кати амалир, Холодокомбинат, металлозащита газопровода и прилегающие общественные абоненты;
11:00-16:30 частично села Зовабер и Ддмашен, станции сотовых операторов «ВиваСелл-МТС», «Юком», прилегающие производственные территории и общественные абоненты;
10:00-13:00 в городе Гюмри 58 вартал, здания Педагогического университета им.МНалбандяна, Датской поликлиники с прилегающими территориями.
Компания приносит свои извинения за причиненные неудобства и одновременноинформирует, что по любым вопросам, связанным с плановыми, аварийными, ремонтно- восстановительными работами, жители города Ереван могут звонить подействующим круглосуточно следующим номерам: 1-80 и 0 8000 0 180, а жители марзов (областей) по круглосуточному номеру: 080000180.