Անդրիաս Ղուկասյանի գործով առաջին դատական նիստը կկայանա օգոստոսի 2-ին
«Նոր Հայաստան» ճակատի անդամ Անդրիաս Ղուկասյանի գործով առաջին դատական նիստը կկայանա օգոստոսի 2-ին՝ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում:
Դատավորն է Վարդան Գրիգորյանը։
Անդրիաս Ղուկասյանը մեղադրվում է 2016թ. հուլիսի 29-ին Երևանում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու, ինչպես նաև 2016թ. հուլիսի 17-ին Երևանի ՊՊԾ գունդը զավթած Սասնա ծռերին միանալ փորձելու մեջ։

Первое судебное слушание по делу Андриаса Гукасяна состоится 2-го августа
Первое судебное слушание по делу члена фронта «Новая Армения» Андриаса Гукасяна состоится 2-го августа в суде общей юрисдикции районов Эребуни и Нубарашен.
Судья - Вардан Григорян.
Напомним, что Андриас Гукасян обвиняется в организации массовых беспорядков в Ереване 29-го июля 2016 года, а также в попытке присоединиться к захватившим 17-го июля пост патрульно-постовой службы Еревана Сасна Црер.