Այսօր Երևանի քաղաքապետարանում հրավիրված աշխատանքային խորհրդակցությունը վարել է Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը։ Նրան են ներկայացվել համաքաղաքային ծրագրերով իրականացվող աշխատանքների ընթացքն ու դրանց հետ կապված խնդիրները։
Կ. Կարապետյանը նշել է, որ առավել նպատակային և արդյունավետ համայնքային բյուջե ձևավորելու նպատակով պետք է բարելավել ֆինանսական հոսքերի ու բյուջետային ապառքների կառավարումը։
Քաղաքապետը շեշտել է նաև, որ քաղաքապետարանի գործունեության գերակա ուղղությունը ներդրումների ներգրավումն է, քաղաքային կառավարման նոր, ժամանակակից մշակույթի ձևավորումը։ Կարեն Կարապետյանը կարևորել է նաև քաղաքաշինության ոլորտի բարեփոխումները' ընդգծելով.
-Այստեղ խաղի կանոնները պետք է հստակ լինեն, եթե որևէ մեկին որևէ հարցում ասում ենք ո՛չ, ապա նմանատիպ բոլոր դեպքերում պետք է ասենք ոչ՝ բոլորին անխտիր։
Կարեն Կարապետյանն անցել է գործի

Созванное сегодня в мэрии Еревана рабочее совещание вел новоизбранный мэр города Карен Карапетян. Новому градоначальнику представили ход работ по общегородским программам и связанные с ними проблемы.
К. Карапетян отметил, что с целью формирования более целевого и эффективного бюджета нужно оптимизировать управление финансовыми потоками и бюджетными кредитами.
Он также подчеркнул, что доминирующим направлением деятельности мэрии является привлечение инвестиций, формирование новой, современной культуры управления. Карен Карапетян отметил важность преобразования сферы градостроительства, подчеркнув:
«Здесь правила игры должны быть четкими. Если кому-то в каком-то вопросе отказываем, то нужно отказывать во всех подобных случаях - всем без исключения».
Карен Карапетян приступил к работе